Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

5 cпособів почати працювати коли не хочеться27 Липня 2020р.

Навіть на найулюбленішій роботі є рутинні завдання, які не дуже хочеться, але треба виконувати.

????Розкажіть про свої плани іншим
Самому собі ми можемо обіцяти золоті гори і не сильно засмутитися, якщо раптом замість «Подивлюсь останнє відео і почну працювати» продовжите милуватися кумедними котиками ще годину.
Контроль з боку дуже дисциплінує, ви відчуваєте відповідальність і не хочете зганьбитися перед колегою, тому відкладете перегляд відео на потім, а займетеся справою.

????Влаштуйте прибирання
Наведіть порядок у себе на столі, це допоможе сконцентруватися. Коли ми розкладаємо речі на свої місця, мозок налаштовується на структуровану роботу. Та й прибирання можна вважати своєрідною медитацією. Невелике фізичне навантаження допоможе звільнитися від зайвих думок.

Використовуйте правило 5 хвилин
Заведіть таймер на 5 хвилин і почніть виконання ненависного завдання. Ні на що не відволікайтеся. Цей трюк дозволить підвищити вашу продуктівність. Ви будете намагатися укластися у відведений час і перестанете звертати увагу на зовнішні подразники. А через кілька підходів взагалі перехочете зупинятися виконувати завдання.

????Розбийте завдання на підзадачі
Навіть приємні великі завдання здаються непосильними, не те, що нудна рутина. Поділіть задачу на частини, так з нею буде простіше впоратися. Запишіть усі пункти й ставте навпроти виконаного галочку або викреслюйте, щоб бачити прогрес виконання. Також для невеликих підпунктів відмінно спрацює попереднє правило.

????Винагороджуйте себе
Хіба не хочеться швидше закінчити роботу, знаючи, що вас чекає смачний тортик до кави або перерва на цікаву книгу? Придумайте собі винагороду, заради якої ви завершите навіть найнудніше завдання. Нехай це буде не найкорисніший для фігури приз, але ви витратили багато зусиль, тож заслужили його на всі сто.