Ілюзія компетентності: що це таке та як її позбутися16 Вересня 2020р.

????Ви точно зустрічали людей, що були переконані у своєму професіоналізмі чи таланті, хоча насправді не мали для цього необхідних навичок. Або ж, можливо, самі були впевнені, що складете іспит на відмінно, адже точно знаєте весь матеріал, але чомусь його провалювали. Все це має назву «ілюзія компетентності» і вона заважає вам досягати вершин.
Отже, ілюзія компетентності – це стан, коли ми думаємо, що засвоїли якусь інформацію, хоча насправді цього не зробили.
Як позбутися ілюзії компетентності?

????Переповідайте почуте. Найкращий варіант засвоїти матеріал – це розповісти його своїми словами. Тому відразу після тренінгу чи після прочитання книги повторіть про себе те, про що йшла мова, також можете розповісти цю інформацію домашнім або колегам. Потім спробуйте повторити те ж саме через тиждень і через два. Таким чином до вас прийде розуміння пройденого матеріалу і тільки тоді ви можете бути впевненні, що засвоїли його.

????Обговорюйте. Після закінчення лекції обговоріть її з іншими слухачами. Висловіть тези, що вам сподобались та те, з чим ви не згодні. Запитуйте в учасників навчального процесу про їх враження. Така розмова чи навіть дискусія допоможе краще закріпити матеріал. Те саме стосується і прочитання книг. Оберіть з колегою для прочитання одну й ту ж книгу і після завершення – обговоріть її.

????Впроваджуйте знання у своє життя. Здобуті знання найкраще засвоюються на практиці. Тож, якщо ви відвідуєте курси зі збільшення продажів, починайте впроваджувати отриманні знання у свою роботу. Не потрібно відразу цілитися на глобальні речі, почніть з короткострокових планів. Наприклад, ви щойно засвоїли навички ефективного спілкування з клієнтом – починайте поступово їх вводити у свою роботу і наприкінці місяця ви побачите, що ваш дохід збільшився.
????‍????Пам’ятайте, що неможливо бути експертом у всьому і часто ті, хто багато знають, насправді не знають нічого. Важливіше стати справді компетентним у своїй сфері і тоді вам не страшні ніякі ілюзії.