Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

3 простих поради, які допоможуть освоїти мистецтво похвали10 Серпня 2020р.

Критика. Про неї говорять і пишуть без упину: як критикувати, навіщо, як сприймати критику й у чому її плюси. При цьому протилежну дію, похвалу, несправедливо залишають без уваги.
 
Але ж хвалити та приймати заслужений комплімент набагато легше, приємніше і головне дієвіше, ніж критикувати й сприймати критику на свою адресу.
 
????Будьте оптимістом
Ніхто не любить критику. Однак ще більше не люблять завзятих критиканів і песимістів.
Спробуйте бути оптимістом і бачити спочатку позитивне. Це перше, що допоможе вам помічати не тільки невдачі колег, а й їхні досягнення. А озвучуючи свої приємні враження від робочого процесу, ви не тільки порадуєте тих, хто працює разом із вами, а й самі гарантовано станете щасливішими.
 
????Думайте і говоріть
Саме в цьому порядку. Згадайте будь-яку ситуацію в житті, коли було ніяково або неприємно через сказане вами. Ви зрозумієте, що майже завжди неправильні слова були необдуманими, продиктованими емоціями.
Не поспішайте засмучувати колегу новиною, що у макета будинку, котрий він клеїв всі вихідні, кривий дах. Роздивіться макет, і ви оціните, скільки праці було в нього вкладено. Подумки складіть повідомлення про достоїнства проекту і лише згодом озвучте його.
 
????Навчіться хвалити себе
Як давно ви зізнавалися собі у своїй неперевершеності? Напевно, вже й не згадати. У сучасному ритмі життя у людини, яка будує кар’єру або веде власний бізнес, практично не залишається часу на те, щоб гідно оцінити свої досягнення. Тільки-но ми успішно подолали одну вершину, як перед нами з’являється інша — ще вища та ще важливіша.
Похваліть себе за це і якщо досі ви не розуміли сили похвали, цей комплімент переконає вас у її важливості. І вам стане набагато легше говорити приємні слова іншим.