Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Не зростеться, або чому відмовляють HR-менеджери17 Вересня 2020р.

Не зростеться, або чому відмовляють HR-менеджери????‍♂️
Вже тривалий час ви намагаєтесь знайти роботу і навіть отримуєте запрошення на співбесіди, проте після зустрічей, як то кажуть, – ні чутки ні вістки? Ми запитали у роботодавців, чому вони можуть відмовити кандидату, навіть якщо за основними критеріями він підходить.
 
1. Кандидат занадто часто змінює місця роботи????
Який термін роботи на одному місці вважається нормальним? Все залежить від досвіду та рівня посади. Вважають, що для молодих фахівців у перші 5 років роботи оптимальна частота зміни роботодавців – кожні півтора року. Адже без значущих підвищень або нових проєктів після закінчення цього часу починається «недоотримання» досвіду. Якщо ж ви вже обійняли керівну посаду, але зробили це вперше або в невідомій чи невеликій компанії, є сенс затриматись десь на 2 роки (або трохи менше). Якщо йдеться про відомого роботодавця, то оптимальний час перебування в ній 3-5 років.
 
2. Недоречний зовнішній вигляд????????????????‍♀️
Звичайно, що суровий дрес-код на робочому місці зараз сприймається дещо архаїчно. І таку вимогу до співробітників висувають роботодавці тільки певних галузей. Проте неохайність і недоречний стиль одягу можуть спровокувати відмову у працевлаштуванні абсолютної більшості роботодавців (57%). Наприклад, один із респондентів розповів, що в його практиці був випадок, коли кандидат прийшов на співбесіду в шортах і в’єтнамках.
 
3. Запізнення на співбесіду⌛️
Погано орієнтуєтеся на місцевості, відчуваєте складнощі зі знаходженням потрібної дороги і не дуже добре розраховуєте час? Цього не пробачить третина роботодавців. 34% опитаних заявили про те, що запізнення – вагома причина відмовити кандидату. Певно, тому що воно свідчить про погану самоорганізацію кандидата та не зовсім серйозне ставлення. Отож потурбуйтесь про те, щоб прийти вчасно.
 
4. Невпевнена поведінка????????
Майже чверть (23%) роботодавців зізнались, що не хотіли б мати справу з кандидатами, які занадто нервуються на співбесіді, поводяться нерішуче та невпевнено. Можливо, причина в тому, що така поведінка – привід задуматись, чи є правдою все написане в резюме. А може, навички самопрезентації та переконання дуже важливі для виконання пропонованої роботи.
 
5. Необізнаність щодо компанії-роботодавця????????????‍♂️
Перед зустріччю з потенційним працедавцем ми завжди радимо провести невелике дослідження: поцікавитись, чим займається компанія, скільки їй років та які основні принципи її корпоративної політики. Це, звичайно, необов'язково, проте бажано. А кожен десятий роботодавець (10%) навіть може відмовити у розгляді вашої кандидатури, якщо ви не володієте такою інформацією
 
До того ж ця інформація дозволить вам не тільки краще визначитись, чи підходить вам потенційний роботодавець, але й допоможе відповісти на найпоширеніше запитання: «Чому ви хочете працювати в нашій компанії?».