Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Субординація на робочому місці: значення та правила06 Липня 2020р.

Субординація на робочому місці: значення та правила
 
Ділове спілкування в сучасному колективі вимагає суворого регулювання. На робочому місці його неможливо реалізувати без дотримання норм субординації. Завдяки грамотно створеній системі дисципліни, в компанії формується максимально ефективний формат взаємодії між керівництвом і підлеглими. На практиці іноді субординація порушується, але, як правило, ненавмисно через неправильне розуміння або відсутність синхронізації.
 
????Що означає поняття субординації
Термін має латинське походження і в перекладі означає «упорядкування», «підкорення». Він означає регламентовану систему робочих відносин, які базуються на принципах ієрархії.
Завдяки її впровадженню цілком реально швидко досягти позитивних результатів:
 
????підвищення продуктивності праці;
 
????позитивний для розвитку особистості соціально-психологічний клімат;
 
????усвідомлення співробітниками свого місця в ієрархічній системі компанії.
 
Важливо розуміти, що поняття має більше відношення до сфери етики, ніж до юриспруденції. Воно об’єднує цілий комплекс правил, що регламентують службові відносини на всіх рівнях, націлені на попередження, швидке вирішення конфліктних питань. Вони офіційно закріплені в таких документах організації, як трудовий, колективний договір, устав, посадова інструкція. Згідно з їх положень, недотримання субординації прирівнюється до адміністративного порушення і може стати причиною дисциплінарного покарання.
 
Незважаючи на те, як побудований регламент в конкретній компанії, він базується на 2 основних принципах:
 
????співробітники, які знаходяться на нижчій позиції ієрархічних східців посад, повинні визнавати авторитет осіб, що займають вищі місця, виконувати їх вказівки, забезпечувати зворотній зв'язок, виявляти ініціативу, не виходячи за межі власної компетенції;
 
????особи, що володіють регаліями, зобов’язані поважати інших членів колективу, дотримуватись норм ділової етики, коректно формулювати накази, вказівки, критичні зауваження.
 
Порушення субординації завжди викликає неприємні для колективу наслідки — втрата авторитету однієї з ланок ієрархічного управління, повне або часткове ігнорування прохань, вимог керівництва, невміння керівника чітко вказати на недоліки в роботі співробітника, з яким склались дружні відносини.