Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Фінансова грамотність: поради студенту06 Травня 2021р.

​​#можливості_перспектива

Фінансова грамотність: поради студенту
Хоча грошові кошти та їх використання здаються самі по собі зрозумілі, але це не зовсім так. На практиці ми часто бачимо, як у одних людей гроші, що називається, витікають крізь пальці, в той час як інші при аналогічному рівні доходів навіть відкладають «про запас». Вся справа у фінансовій грамотності, володіючи якою, ви захистите свій бюджет від дефіциту. Як цього досягти? .

– Підвищуйте свою ерудицію і ставте цілі.

Почніть читати книги або статті про фінансову грамотність. Сьогодні кожен знайомий з кимось, хто здобував освіту з економіки і може надати ту чи іншу допомогу. Корисним є і відвідування різноманітних семінарів на тему ефективного управління бюджетом.

– Враховуйте частоту витрат.

Всі витрати, які ви несете у рамках свого бюджету, можна умовно розділити на три групи: періодичні (тобто час від часу), щомісячні та щотижневі.

– Віддавайте перевагу готівці і уникайте «кредиток».

Якщо для оплати ви користуєтеся готівкою, ви отримаєте більш чітке уявлення про витрати, ніж при оплаті банківськими картами. Намагайтеся не розраховуватися кредитними картами: у разі оплати безготівкових платежів краще використовувати дебетові банківські картки, щоб не витрачати більше коштів, ніж у вас є на рахунку.

Як завжди залишатися «у плюсі»: корисні поради

:heavy_check_mark:Складіть зважений фінансовий план на 1-5 років.
:heavy_check_mark:Регулярно ведіть облік доходів і витрат протягом місяця. Зверніть увагу на те, де і скільки ви витратили коштів, де можна заощадити.
:heavy_check_mark:Щодня відкладайте суму грошей, рівну одній порції кави. За місяць набереться приблизно 30 євро, а за рік сума складе вже 360 євро. Такий спосіб економії – не жертва, а плата самому собі для реалізації бажань.
:heavy_check_mark:Монети, які збираються у вас в гаманці і кишенях, щодня складайте в металеву скриньку. :heavy_check_mark:В кінці місяця несіть гроші в банк.
:heavy_check_mark:Гроші, які ви відкладаєте, обов’язково зберігайте окремо – відкрийте ощадний рахунок або зберігайте їх у різних місцях.
:heavy_check_mark:Продумайте, яким чином ви могли б інвестувати свої накопичення.
:heavy_check_mark:Купуйте тільки ті речі, на які у вас в даний час є гроші.
:heavy_check_mark:Запросіть друзів додому на каву. Навіщо постійно ходити в кафе, якщо можна експериментувати зі смаками будинку, при цьому економлячи кошти.
:heavy_check_mark:Даруйте друзям власні, унікальні подарунки.