Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

3 головні риси характеру22 Травня 2020р.

3 головні риси характеру, потрібні шукачеві в умовах жорсткої конкуренції
 
Зараз ми спостерігаємо стрімкі зміни ринку праці через тривалий карантин. Доводиться визнати, що ринок став більш конкурентним і жорстким, тому шукачеві теж потрібно не ловити гав і підлаштовуватися під нові правила працевлаштування. 
Цілеспрямованість
Так, зараз пошук роботи — не найпростіше завдання. Перед карантином і під час нього багато компаній були змушені скоротити штат, а отже, число тих, хто потребує нової роботи — збільшилося. В умовах високої конкуренції важливо поставити мету і наполегливо йти до неї.
Визначтеся, яку посаду ви хочете отримати.
Оновіть резюме в відповідно до цієї посади.
Якщо не вистачає якихось навичок, саме час їх прокачати — зараз в інтернеті максимальна кількість безкоштовних курсів, вебінарів і тренінгів на всі випадки життя (навіть нову професію отримати цілком реально).
Зверніть увагу на свої соцмережі — в еру високих технологій, багато роботодавців приділяють особливу увагу soft skills шукача, а ваша сторінка в соціальних мережах може відмінно продемонструвати те, яка ви людина.
 
Організованість
Коли ви зрозуміли, якою саме має бути ваша ідеальна робота, виробіть чітку систему пошуку. Можна навіть скласти графік.
Наприклад, вранці ви переглядаєте вакансії й уважно знайомитеся з тими, які вам підходять, записуєте дані про ті пропозиції, на які збираєтеся відгукнутися. Після обіду надсилаєте резюме та супровідний лист. А наступного дня чекаєте відповіді й спілкуєтеся з ейчарами. Не варто надсилати резюме всім підряд — це непродуктивно, адже може вилитися у втрачений час і для вас, і для HR-менеджерів.
До речі, пошук роботи — це зазвичай системний процес, який складається з декількох етапів. 
 
Рішучість                                                                                                                                                                                                                                                                    Те, як змінився ринок праці за останні пару місяців, вельми підстьобує людей зважуватися на нове.
Якщо ви ніколи не працювали віддалено — зараз саме час спробувати. Це шанс отримати хорошу посаду у великій компанії, навіть якщо ви живете дуже далеко від головного офісу. Географічний чинник працевлаштування стрімко втрачає свою актуальність, і це варто враховувати.
Також затребуваними стають різні інтернет-професії, на них теж варто звернути увагу. І якщо вам це підходить, рішуче йти назустріч новій спеціальності, яка обіцяє вищу зарплату і стабільне працевлаштування.
 
Отож, будьте рішучими, цілеспрямованими, системними, а ще — оптимістичними, і ніяка конкуренція вас не зупинить, а нова робота обов’язково знайдеться.