Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Хитрі запитання28 Липня 2020р.

Часто пошукачі скаржаться, що під час співбесід рекрутери ставлять їм каверзні запитання з метою отримати додаткову інформацію. *

Ейчари з усього світу використовують різні поведінкові практики під час співбесід, щоб підібрати кандидата, який найбільше підходить їхній компанії і відкритій вакансії.

Ознайомитися з цими запитаннями корисно і пошукачам. Почувши одне з них на свою адресу під час співбесіди, ви не будете шоковані, а продемонструєте свою впевненість і готовність говорити відверто.

1. «Якщо ми запропонуємо вам роботу, як ви думаєте, як довго ви протримаєтеся тут?»
Відповідь на це запитання допоможе дізнатися, наскільки серйозно кандидат налаштований на побудову кар'єри у вашій компанії. Ви ж не хочете наймати того, хто збирається працевлаштуватися, пройти навчання, а потім піти в іншу компанію або вирушити в подорож?

????2. «Що вам подобалося на останньому місці роботи?»
По-перше, вам не потрібен кандидат, який говорить «все». Адже виникає логічне запитання: чому він шукає нову? По-друге, вам не потрібен кандидат, який говорить «нічого». Навіть не дуже вдалі проекти в нашому житті мають частку позитиву, ми чогось вчимося, з кимось знайомимося, напрацьовуємо досвід.

????3. «Що ви знаєте про нашу компанію?»
Ще один спосіб перевірити зацікавленість кандидата – подивитися, наскільки добре він підготувався до співбесіди. Якщо кандидат дає загальну відповідь, яка насправді нічого не говорить про ваш бізнес, то цілком очевидно, що він не проводив жодного дослідження. Але якщо співрозмовник знає, чим ви займаєтеся, якою є місія бізнесу і хто ваші головні партнери/конкуренти, – це, безсумнівно, зацікавлена, цілеспрямована особистість.

????‍♀????4. «Що робитимете, якщо ваша команда буде чинити опір новій ідеї, що запропонована вами?»
На що звернути увагу у відповіді? Важливо, щоб кандидат висловив повагу до думки своєї команди, а також продемонстрував здатність реалізовувати спочатку непопулярні ідеї. Добре, якщо у кандидата вже є план, як це зробити гармонійно.

????5. «Що б ви зробили, якби вам доручили працювати в тісній співпраці з колегою по проекту, але ви двоє просто терпіти одне одного не можете?»
Це запитання шукає кандидата, який прагне зрозуміти точку зору свого колеги. Того, хто в даній ситуації зміг би продемонструвати гнучкість і здатність піти на компроміс. Крім того, просто важливо зрозуміти, як кандидат справляється з конфліктом: іде на поводі у емоцій, відстоює свою думку або ж підходить до питання з точки зору бізнесу і повідомляє про проблеми, коли вони виникають.