Міжнародний конкурс студентських соціально-підприємницьких проєктів ENACTUS

Студентська Студентська команда Enactus КНЕУ, багаторічний чемпіон національних змагань ENACTUS UKRAINE, реалізувала понад 20 різноманітних соціально-значущих проєктів, які спрямовані на покращення якості життя людей не тільки у рідному місті, але й в інших регіонах України. Молоді хлопці та дівчата завжди успішно представляли нашу країну на міжнародних змаганнях на різних континентах світу.

Enactus – це найбільша у світі платформа для навчання наступного покоління підприємницьких лідерів та соціальних інноваторів, що майже 50 років успішно реалізує свою візію:  «СТВОРИТИ КРАЩИЙ, БІЛЬШ СТІЙКИЙ СВІТ».

Команди Enactus створюють проєкти, що спрямовані на покращення якості життя та життєвих стандартів людей з різними потребами. Вони орієнтовані на вирішення глобальних проблем, серед яких такі: економічні, екологічні та соціальні проблеми та мають на меті досягнення Цілей сталого розвитку.

Разом із академічними наставниками та за підтримки бізнес-лідерів, команди студентів проводять оцінку потреб у своїй громаді, визначають потенційні рішення складних питань та реалізують проєкти, що впливають на громади та суспільство. Студенти отримують цінний досвід для професійного життя та м’які навички для роботи в командах на різних проєктах.

Учасники команди ENACTUS КНЕУ мають можливість:

— розвити власні soft skills, удосконалити навички комунікації, виражати свою точку зору в контексті формування мети і рішення;

— знайти друзів, однодумців, соціально відповідальних партнерів і познайомитися з нашими професійними менторами і alumni, які постійно допомагають та підтримують команду у процесі роботи;

— посилити лідерські якості та вміти швидко й ефективно виконувати різнопланові завдання в ролі учасника або проєктного менеджера;

— отримати навички стратегічного планування, критичного аналізу та оцінки ефективності роботи;

— опанувати методи проведення формальних і неформальних заходів в ході реалізації проєктів;

— отримати практичні навички для реалізації актуальних проєктів для міст і громад, що вже покращують життя різним соціальним групам.

Студентська команда Енактус КНЕУ – багаторічний чемпіон України і представляє нашу країну на Світових кубках Enactus World Cup. За майже 10-річний період з початку своєї участі в Національних змаганнях команда КНЕУ шість разів перемагала і два рази – була віце-чемпіонами України. У 2014 р. команда Енактус КНЕУ стала бронзовим призером в Лізі Всесвітнього кубку Енактус - Enactus World Cup, 2014, який відбувся в Пекіні.

Найвагомішим проєктом команди, представленим у Пекіні, який і сьогодні успішно втілюється в життя, є проєкт "iLearn", який було розроблено та реалізовано у партнерстві з Громадською спілкою "Освіторія" та за підтримки Благодійного фонду Василя Хмельницького "Шляхи у майбутнє". "iLearn" - це онлайн-платформа для підготовки дітей-сиріт та дітей із соціально незахищених сімей до складання тестів із зовнішнього незалежного оцінювання.

У 2015 р. на Всесвітньому Кубку Енактус судді знову високо оцінили досягнення команди КНЕУ, завдяки чому українська команда зайняла 3 місце у своїй лізі. Місцем проведення змагань стала Південно-Африканська Республіка. Команда студентів Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, у складі капітана команди – Скнара Іллі, аспіранта кафедри економіко-математичного моделювання, Демиденко Марини, Пасічної Дарини та Школьного Ігоря, студентів факультету міжнародної економіки і менеджменту, Анни Лінчак, студентки фінансово-економічного факультету,  Григоровича Василя, студента факультету маркетингу,  та під керівництвом наставника команди – професора Антонюк Лариси Леонтіївни, власним прикладом демонструють, що змінити світ легко, треба лише цього щиро захотіти і докласти максимум зусиль.

Команда представила на змаганнях результати успішної реалізації трьох проєктів. Саме проєкт «Трипілля: зв’язок поколінь» був високо оцінений міжнародним суддівством і визнаний таким,  що успішно реалізує три Цілі сталого розвитку ООН. Інший важливий та значущий проєкт – «Palmer», що представляє собою електронний помічник та комп’ютерну систему для керування роботизованими протезами руки, яка дозволяє зробити користування протезом значно функціональнішим. Саме цей проєкт на сьогодні має великі можливості бути успішно комерціалізованим і допомогти ветеранам АТО, які мають такого роду проблеми.

Наприкінці травня 2017 року на національних змаганнях Enactus Україна команда Enactus КНЕУ втретє стала чемпіоном та отримала можливість представляти Україну в Лондоні. Кожен із учасників команди Enactus КНЕУ (Ігор Школьний – капітан, Ольга Бандрівська, Ніна Замідра, Олена Хлистова, Станіслав Висоцький) під керівництвом професора Л.Л. Антонюк доклали значних зусиль, аби успішно представити на Світовому кубку Енактус у Великобританії два свої проєкти – Veterans HUB 4.5.0 та OnlineConcilium.

Команда Enactus KNEU продовжує роботу над проектами для досягнення найкращих результатів кожного року. Участь у Enactus дає студентам можливість значно вплинути на життя інших людей, при цьому отримуючи досвід, навички і контакти, необхідні для успішної кар’єри. Студенти Enactus – талановиті, працелюбні та ініціативні лідери, які поєднують дух суперництва і прагнення досягти успіху з почуттям цілісності і бажанням допомогти суспільству. Участь в Enactus – це вагомий досвід, який дозволяє набувати компетенцій лідерства, критичного мислення, командної роботи та соціального новаторства, знайти однодумців у різних країнах та взяти участь в глобальних змаганнях на різних континентах. Для Університету такого роду позанавчальна діяльність дозволяє отримати міжнародні акредитаційні сертифікати, а також визнання високої якості та глобальної конкурентоспроможності.

Більше інформації про змагання та проєкти на сайті: http://enactuskneu.tilda.ws/projects

ДОЛУЧАЙТЕСЬ ДО ДРУЖНЬОЇ КОМАНДИ ЕНАКТУС КНЕУ! БУДЕМО РАДІ БАЧИТИ ВАС!

Остання редакція: 10.03.23