Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана (далі – КНЕУ ім. В. Гетьмана/ Університет) є провідним закладом вищої освіти України, що здійснює підготовку здобувачів різних рівнів вищої освіти (від бакалавра до доктора філософії (PhD)), а також провадить актуальні фундаментальні та прикладні наукові дослідження в царині суспільних і технічних наук. Університет має розвинену дослідницьку та інноваційну інфраструктуру, потужний кадровий потенціал і стійкі конкурентні переваги в сфері підготовки наукових і науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації. Наукові здобутки КНЕУ ім. В. Гетьмана відображають сучасні надбання світової економічної науки, цінності й засади європейського вибору та потреби повоєнної відбудови та розвитку України.
Ураховуючи наявний потенціал та місце Університету в системі національної економічної освіти, усвідомлюючи відповідальність перед суспільством за подальший розвиток і забезпечення практики науковими знаннями та конкурентними фахівцями ХХІ століття, колектив Університету визначає свою МІСІЮ як здійснення вагомого внеску в суспільний розвиток через дослідження, генерування нових знань, їх поширення та підготовку соціально відповідальних, креативних особистостей і конкурентних фахівців.
Університет продовжує реалізовувати свою ВІЗІЮ як національне і міжнародне лідерство та досконалість в освіті й дослідженнях.
Відповідно до Статуту, основними напрямами діяльності Університету є:
підготовка за обраними спеціальностями висококваліфікованих фахівців відповідного ступеня згідно з державним (регіональним) замовленням і договірними зобов’язаннями;
підготовка та атестація наукових і науково-педагогічних кадрів;
післядипломна освіта і підвищення кваліфікації фахівців;
наукова та інноваційна діяльність, спрямована на соціально-економічний розвиток країни, вдосконалення підготовки фахівців, забезпечення конкурентоспроможності Університету на освітянському внутрішньому та міжнародному рівні, досягнення параметрів дослідницького університету;
здійснення зовнішніх зв’язківз українськими та іноземними закладами освіти та науковими установами, державними та місцевими органами влади, підприємствами та організаціями;
подальше реформування та модернізація вищої освіти відповідно до сучасних вимог та досягнень української та міжнародної науки, організація науково-методичного забезпечення підготовки фахівців;
сприяння розвитку суспільства на основі нових знань, підвищення освітньо-культурного рівня та духовності громадян, формування молодого покоління шляхом патріотичного, екологічного, інформаційного, правового виховання, дотримання здорового способу життя, вміння саморозвиватися та самоорганізовуватися.
Відповідно до Стратегії розвитку КНЕУ ім. В.Гетьманана 2025-2029 рокицілями стратегічного розвитку визначені:
збереження та прирощення людського капіталу;
оптимізація системи управління та ділова досконалість;
висока якість освіти та освітньої діяльності;
пріоритетність науки;
активізація міжнародного партнерства;
цифровізація науково-освітньої екосистеми;
мобілізація ресурсів;
патріотизм і суспільна консолідація.
Щодо кожної із цілей стратегічного розвитку Університету визначені мета досягнення цілі, характеристика поточної ситуації, операційні цілі, індикатори досягнення операційних цілей. Дорожня карта реалізації Стратегії розвитку Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана на 2025-2029 роки визначає шляхи реалізації завдань, очікувані результати, відповідальних за виконання та терміни реалізації.
Програма інноваційного розвитку КНЕУ ім. В.Гетьманана 2025-2029 роки визначає основні напрями інноваційної діяльності, що забезпечать ефективну інтеграцію Університету в європейський та світовий науково-освітній простір, а саме:
фундаментальні та прикладні наукові дослідження;
інноваційна діяльність науково-дослідних інститутів КНЕУ;
Науковий парк КНЕУ;
Стартап-школа КНЕУ;
Європейський цифровий інноваційний хаб WIN2EDIH;
Центр підприємництва КНЕУ;
інноваційні лабораторії КНЕУ;
захист інтелектуальної власності та комерціалізація інновацій;
міжнародні інноваційні мережі та платформи.
По кожному із напрямів інноваційної діяльності визначені завдання та заходи, відповідальні за виконання та очікувані результати.
Ця Програма є рамковим документом, на основі якого пропонується розробляти програми інноваційного розвитку навчально-наукових та дослідницьких інститутів, факультетів та кафедр Університету.
Остання редакція: 09.04.25
Символіка
Логотип КНЕУ Патріотичне лого КНЕУ Іноземна версія логотипу