Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Грантові можливості та стипендії для студентів, аспірантів та докторантів

1. Стипендії уряду Франції на магістратуру та аспірантуру 2021

Конкурс стипендій уряду Франції на 2021-2022 навчальний рік

Подача документів на конкурс триває до 21 березня 2021 р. (включно):

 • у магістратурі (Master) за будь-якою дисципліною, тривалістю від 5 до 9 місяців ( 700 євро/місяць),

 • в аспірантурі під французько-українським подвійним науковим керівництвом для роботи над дисертацією: три наукові стажування по 3 місяці впродовж 3 років ( 1415 євро/місяць).

Умови до кандидатури:

 • бути громадянином України віком до 30 років;

 • мати диплом про вищу освіту українського навчального закладу (Бакалавр / Спеціаліст / Магістр).

Критерії надання стипендії:

 • високий рівень академічної підготовки кандидата;

 • якісний та аргументований навчальний проєкт з обґрунтуванням професійної орієнтації;

 • володіння французькою та/або англійською мовою залежно від навчального проєкту;

 • розробка індивідуального студентського проєкту в рамках вже існуючого або новоствореного французько-українського проєкту співпраці в освітній та/або науковій сфері.

 • Стипендіати уряду Франції (BGF) отримують наступні послуги:

 • щомісячна стипендія протягом місяців навчання у Франції;

 • статус стипендіата французького уряду дає право на звільнення від оплати за розгляд документів на студентську візу;

 • звільнення від оплати за зарахування  до державних установ  Міністерства освіти, досліджень та інновацій Франції (наприклад, до університетів);

 • допомогу у пошуку студентського житла у гуртожитках (CROUS),

 • соціальне та медичне страхування на період навчання,

 • підтримка Campus France в організації вашого перебування та в адміністративних процедурах; з координатором у Франції, який відповідальний за ваше досьє та відповідатиме на ваші запитання.

Деталі за посиланням: https://institutfrancais-ukraine.com/etudier/bourses/bgf

 

2. Участь КНЕУ у проекті COFUND: 6i-DIRS, Горизонт 2020

За підтримки Європейської комісії та фінансування програми Горизонт 2020 Університет Деусто, Іспанія, надає висококонкурентне фінансування дослідницького проекту з підготовки PhD студентів COFUND: 6i-DIRS, учасниками якого стали 40 партнерів (КНЕУ увійшов до складу).

DEUSTO - єдиний університет Іспанії та один із чотирьох інституцій в Європі, який виконує два проекти COFUND в рамках програми «Горизонт 2020».

Проект 6i-DIRS, який розпочався у 2020 році, має на меті залучення найкращих дослідників, які знаходяться на ранньому етапі досліджень, для участі у PhD програмах з метою проведення міждисциплінарних, міжнародних та міжгалузевих проектів, які мають соціальний вплив, відповідно до принципів Європейської хартії дослідників , Кодексу поведінки щодо залучення науковців та Принципів ЄС щодо інноваційної підготовки докторів філософії. 

Проект 6i-DIRS, який триває до вересня 2024 року, пропонує 19 стипендій тривалістю 36 місяців. Перший відбір учасників етап проекту відбувся у січні-лютому 2020 року: 10 дослідників було відібрано відповідно до вимог Європейської комісії.

Другий раунд конкурсу для кандидатів відкрито до 5 березня 2021 року. 

За результатами конкурсу 2021 року буде відібрано 9 дослідників.

Проект сприяє співпраці між 7 PhD програмами (конкурентоспроможність бізнесу, територій, інновації та сталий розвиток, бізнес та корпоративне право, права людини: єтичні , соціальні та політичні виклики, освіта, інжиніринг для інформаційного суспільства та сталого розвитку, дозвілля, культура та спілкування для розвитку людини,психологія та теологія та 24 науково-дослідними командами, які підтримують дослідників 6i-DIRS у проведенні досліджень та тренінгів в межах:

5 міждисциплінарних дослідницьких платформ, які відповідають таким Європейськими та глобальними викликам, як старіння та добробут ;

 • культурні та творчі індустрії, міста та регіони;

 • гендерні питання;

 • соціальна справедливість та інклюзія та інші.

4 міждисциплінарних сфер, які відповідають Стратегії Смарт спеціалізації Країни Басків з питань охорони здоров'я, енергетики, промисловості 4.0 та територіального розвитку.

46 Університетів-партнерів співпрацюють з 15 організаціями, що фінансують та підтримують проект 6i-DIRS, забезпечуючи міжнародну та міжгалузеву мобільність для розширення працевлаштування дослідників. 

Інформація щодо конкурсу для дослідників, опубліковано на веб-сайті 6I-DIRS.

3. Стипендії на навчання та гранти на проведення досліджень в Німеччині від Німецької служби академічних обмінів DAAD

Німецька служба академічних обмінів (DAAD) пропонує широкий спектр стипендій та грантів для студентів, випускників, аспірантів, молодих науковців та вчених з України.

Щомісячна стипендія становить: 850 € для студентів; 850-1200 € для аспірантів і молодих науковців; 2000-2150 євро для викладачі ВНЗ та науковців зі ступенем.

Період, на який надається стипендія: від 3-4 тижнів до 2 років (залежно від стипендіальної програми).

Окрім індивідуальних стипендій, надаються гранти для групової поїздки для студентів (під керівництвом викладача) до Німеччини "Studienreisen" (розмір стипендії: 5- євро в день на кожного, тривалість: 7-12 днів).

Детальна інформація за посиланням:

https://www.daad-ukraine.org/uk/poshuk-stipendij/stypendialni-programy-dlya-ukrayiny/

 

4. Гранти від Центрально-європейського університету (Будапешт, Угорщина)

Щорічні конкурси з різних напрямків гуманітарних наук.

Гранти для професорів і доцентів, гранти для написання і апробації навчальних курсів. Конкурси для участі в семінарах в Будапешті.

Більшість програм передбачає виїзд в Будапешт (робоча мова - англійська). Вікових обмежень немає.

Тривалість грантових проектів різна. Умови різних видів конкурсів - на сайті.

Детальна інформація за посиланням: https://www.ceu.edu/research/opportunities

 

5. Стипендії і гранти Програми академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта

Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi щорічно проводить конкурси на отримання стипендій і грантів на навчананя і дослідження в США:

Вимоги до кандидатів, умови та тривалість грантових проектів різні.

ДЛЯ СТУДЕНТІВ СТАРШИХ КУРСІВ ТА ВИПУСКНИКІВ ЗВО:

Fulbright Graduate Student Program: Навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра. У конкурсі можуть брати участь студенти старших курсів та випускники ЗВО. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії.

ДЛЯ МОЛОДИХ ВИКЛАДАЧІВ ТА ДОСЛІДНИКІВ:

Fulbright Research and Development Program: Проведення досліджень в університетах США тривалістю від шести до дев’яти місяців. У конкурсі можуть брати участь особи віком до 40 років з дворічним професійним досвідом: викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; кандидати наук; адміністратори вищих навчальних закладів; співробітники науково-дослідних установ; журналісти; фахівці з бібліотечної, музейної та архівної справи; спеціалісти у сфері управління культурою; працівники громадських організацій (НДО).

Fulbright Foreign Language Teaching Assistant Program: Стажування з викладання української мови (асистенція американським викладачам) в університетах/коледжах США тривалістю дев’ять місяців. У конкурсі можуть брати участь викладачі-початківці та молоді фахівці, які спеціалізуються з лінгвістики, української літератури, перекладацьких студій, комунікацій, журналістики, американських студій, викладання англійської мови. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії (липень наступного року).

ДЛЯ КАНДИДАТІВ ТА ДОКТОРІВ НАУК, ДОСЛІДНИКІВ ТА ФАХІВЦІВ

Fulbright Visiting Scholar Program: Проведення досліджень в університетах США, дослідницьких центрах, бібліотеках, музеях, архівах тощо тривалістю від трьох до дев’яти місяців. У конкурсі можуть брати участь кандидати наук, доктори філософії/доктори мистецтва, доктори наук; дослідники без наукового ступеня з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), з досвідом науково-дослідної роботи не менше п’яти років, з наявними публікаціями (статті, монографії або ж розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) наукових фахових виданнях; діячі культури й мистецтва, фахівці з бібліотекарства та музейної справи, журналісти та громадські діячі – з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), досвідом роботи не менше п’яти років, значними професійними досягненнями, науковим доробком в обраній галузі дослідження (статті, монографії або ж розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) фахових наукових виданнях..

Детальніше:

http://www.fulbright.org.ua/uk/pages/3/programs.html

 

6. Стажування в Парламентській Асамблеї ОБСЄ

Для кого:для магістрів, аспірантів і випускників факультетів політології, права, міжнародних відносин або інших суміжних галузей держав-учасниць ОБСЄ і партнерів по співпраці.

Тривалість:6 місяців

Фінансування:стажеру в Копенгагені надають житло і виплачують стипендію в 656 євро, стажеру у Відні виплачують 1000 євро.

Вимоги:  вік: до 28 років;

                  обов’язкове відмінне володіння англійською, перевагою буде знання інших мов – російської, французької, італійської, іспанської або німецької;

                  досвід роботи в міжнародних організаціях.

Завдання стажерів:  проводити дослідження на політичну та еконоиічну тематику

                                       відвідувати з’їзди Парламентській Асамблеї ОБСЄ у Відні

                                       переклад, вичитка документів, складання звітів

Для участі потрібно надіслати:    CV

                                                               супровідний лист

                                                               транскрипт оцінок із магістратури

                                                               два рекомендаційні листи

                                                               фотографія

Це все потрібно надіслати на  researchassistant@oscepa.dk (реципієнт – Ms.Dana Bjerregaard). У темі листа потрібно вказати своє ім’я, прізвище, країну і дату, коли хочеш почати стажування.

Заявки приймаються у будь-який час протягом року.

Подати заявку:https://bit.ly/3n0g84f

Детальніше:https://bit.ly/36hneLY

 

7. Стипендія на навчання в Абу-Дабі

Де: Абу-Дабі, ОАЕ

Дедлайн подачі: 15.01.2021

https://diem.studway.com.ua/d/20691/

Повна стипендія на програму із вивчення штучного інтелекту.

 Доступніпрограми:

MSc in Machine Learning

MSc in Computer Vision

MSc in Natural Language Processing (Starting Spring 2022)

PhD in Machine Learning

PhD in Computer Vision

PhD in Natural Language Processing (Starting Spring 2022)

Стипендія покриває: повну вартість навчання

                                         проживання

                                         медичне страхування

                                         витрати на проїзд

                                         щомісячна стипендія

Також можна переглянути безкоштовні вебінари щодо вступу:24 вересня, 30 вересня, 15 жовтня і 27 жовтня.

Контакти:

Atrach@iie.org

+7 925 616-41-76

Детальніше: https://bit.ly/3hGyjIt

 

8.Стажування у Світовому Банку (дедлайн – 31 жовтня 2020)

Програма стажування Світового банку (СБ) пропонує високомотивованим людям можливість зазнати місії та роботи СБ у міжнародному розвитку. Стажування дозволяє людям впроваджувати нові перспективи, інноваційні ідеї та новітні дослідницький досвід у роботі СБ та вдосконалювати свою майстерність під час роботи в різноманітних умовах. Стажування в СБ – це можливість вчитися, набуваючи практичного досвіду. Стажери зазвичай вважають цей досвід корисним і цікавим. Крім того, це спосіб покращити свої резюме практичним досвідом роботи.

Кінцевий термін подання заявок: 31 жовтня 2020.

Детальна інформація за посиланням: https://www.worldbank.org/en/about/careers/programs-and-internships/internship

Остання редакція: 12.03.21