Основні завдання відділу
- Впровадження ефективної системи управління охороною праці в Університеті і сприяння удосконаленню діяльності у цьому напрямку кожного структурного підрозділу і кожного працівника. Забезпечення фахової підтримки рішень роботодавця з цих питань.
- Організація проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам під час навчального процесу, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози життю або здоров'ю працівників та здобувачів освіти.
- Вивчення та сприяння впровадженню у навчальні процеси досягнень науки і техніки, прогресивних і безпечних технологій, сучасних засобів колективного та індивідуального захисту працівників у виробництві.
- Контроль за дотриманням працівниками вимог законів та інших нормативно-правових актів з охорони праці, положень галузевої угоди, розділу "Охорона праці" Колективного договору та актів з охорони праці, що діють в межах Університету.
- Інформування та надання роз'яснень працівникам Університету з питань охорони праці.
Функції відділу охорони праці
- Організація та розроблення спільно з підрозділами Університету комплексних заходів для досягнення встановлених нормативів та підвищення існуючого рівня охорони праці, планів, програм поліпшення умов праці, запобігання виробничому травматизму, професійним захворюванням, надання організаційно-методичної допомоги у виконанні запланованих заходів.
- Підготовка проектів наказів (розпоряджень) з питань охорони праці і внесення їх на розгляд керівництву.
- Організація контролю та проведення спільно з представниками структурних підрозділів і за участю представників профспілкової організації Університету перевірок дотримання працівниками вимог нормативно-правових актів з охорони праці.
- Складання звітності з охорони праці за встановленими формами.
- Проведення з працівниками, що приймаються на роботу вступного інструктажу з питань охорони праці.
- Періодичне проведення в Університеті інструктажів з питань охорони праці, проведення практичних занять з надання домедичної допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також з правил поведінки та дій при виникнені аварійних ситуацій, пожеж і стихійних лих.
- Ведення обліку та проведення аналізу причин виробничого травматизму, професійних захворювань, аварій на виробництві, заподіяної ними шкоди.
- Забезпечення належного оформлення і зберігання документації з питань охорони праці, а також своєчасної передачі її до архіву для тривалого зберігання згідно з установленим порядком.
- Складання за участю керівників підрозділів Університету переліків професій, посад і видів робіт, на які повинні бути розроблені інструкції з охорони (безпеки) праці, що діють в межах Університету, надання методичної допомоги під час їх розроблення.
- Інформування працівників про основні вимоги законів, інших нормативно-правових актів та актів з охорони праці, що діють в межах Університету.
- Інші функції відповідно до Положення про відділ охорони праці Державного вищого навчального закладу «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана».
Положення про відділ
Актуальна інформація
Наказ ректора від 31.08.2023р. № 450 "Про початок 2023/2024 навчального року та призначення відповідальних осіб за охорону праці, безпеку життєдіяльності в КНЕУ ім. В. Гетьмана"
Перелік питань вступного інструктажу здобувачів освіти з безпеки життєдіяльності 2023
Наказ ректора № 372 від 28.06.2023р. "Про затвердження та введення в дію інструкцій з охорони праці""
Наказ ректора № 281 від 23.05.2023 року "Про безпеку життєдіяльності здобувачів вищої освіти під час літніх канікул та заходи безпеки в Університеті"
Розпорядження ректора № 8 від 06.04.2023р. "Про дотримання правил безпеки під час освітнього процесу в Університеті"
Наказ № 545 від 09.12.2022 р. Про посилення протипожежного режиму та техногенного захисту об*єктів Університету, безпеку життєдіяльності здобувачів вищої освіти Університету під час зимових канікул
Наказ №544 від 09.12.2022 Про призначення відповідальних осіб за стан охорони праці у деяких підрозділах та на об'єктах
Наказ №543 від 09.12.2022 Про внесення змін до наказу від 30.08.2022 No 296 Про початок 2022/2023 н.р. та призначення відповідальних осіб за охорону праці, безпеку життєдіяльності
Наказ №296 від 30.08.22 Про початок 2022-23 н.р. та призначення відповідальних осіб за охорону праці, безпеку життєдіяльності
Перелік питань вступного інструктажу здобувачів освіти з безпеки життєдіяльності
Наказ №210 07.06.2022 Про безпеку життєдіяльності здобувачів вищої освіти
Перелік питань інструктажу з безпеки життєдіяльності із здобувачами освіти перед проведенням літніх канікул 2022
Наказ №694 23.12.2021 Про продовження терміну дії переглянутих інструкцій з охорони праці
Наказ №671 від 14.12.2021р Про посилення протипожежного режиму та техногенного захисту об’єктів Університету, безпеку життєдіяльності здобувачів вищої освіти Університету під час зимових канікул
Варто пам’ятати!
«Працівник зобов’язаний: - дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку і здоров’я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства…» ( ст. 14 Закону України «Про охорону праці»).
Увага! Сторінка знаходиться у стадії наповнення.
Остання редакція: 31.08.23
Адреса для листування: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1
Фактична: м. Київ, вул. Марії Капніст, 4
Тел. (044) 456-49-63
email: sop@kneu.edu.ua