Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Мапа КНЕУ

 

 

 

Головний корпус КНЕУ (корпус № 1) — споруда повоєнних років, розміщується за адресою: просп. Берестейський (Перемоги), 54/1. До 1985 року ця столична магістраль, основна частина якої проходить по історичній місцевості Шулявка, мала назву Брест-Литовський проспект. Колись цей шлях з’єднував місто з дачною зоною, яка згодом перетворилася на київські райони: Нивки, Святошин, Академмістечко, Біличі та ін. До речі, назва Шулявка для киян колись асоціювалась із заміською дачею київських митрополитів, розташованою на березі річки Либідь. Взагалі, походження слова Шулявка одні наукові джерела пов’язують з літописним шельовборком (невеличким лісом), інші — з птахом шуляком, яких, мабуть, було чимало у цій місцевості.

Сьогодні на цьому проспекті розміщується дуже багато установ і відомих підприємств — кіностудія ім. О. Довженка, видавництво «Преса України», Авіаційне виробниче об’єднання ім. О. Антонова та ін. Багата магістраль і на провідні вищі навчальні заклади — один за одним вишикувались уздовж проспекту Національний технічний університет України «КПІ», Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. На проспекті перемоги знаходиться Київсь кий зоопарк, парки ім. Пушкіна та «Нивки». Поруч з головним корпусом КНЕУ функціонує основна транспортна система Києва — метро зі станцією «Шулявська».

Позаду головного корпусу КНЕУ, по вул. Желябова знаходяться університетські гуртожитки № 1, 3 та 5, а далі, зовсім недалеко від станції метро «Берестейська» — на перетині вулиць Дегтярівської, Антона Цедіка і Євгенії Мірошниченко — 2-й і 3-й корпуси університету (вул. Дегтярівська, 49 г), а також гуртожитки № 2 і 4. Ще один гуртожиток № 6 знаходиться на Борщагівці за адресою: вул. Сосніних, 15а.

Особливо хочеться привернути увагу до корпусу № 4. Цей корпус гордість університету — його наукова бібліотека імені М.В.Довнар-Запольського.

Корпуси № 5 та 6, розташовані за адресою: по вул. Юрія Іллєнка, 79/81, ближче до центру Києва, в історичній місцевості Дорогожичі. Ця вулиця прокладена у другій половині ХІХ ст. як продовження Львівської вулиці (нині вул. Січових Стрільців). Поруч з університетськими корпусами розміщуються головний телевізійний центр країни — Перший національний канал і телевізійна вежа, Інститут міжнародних відносин та Інститут журналістики Київського національного університету ім. Т. Шевченка, видавництво дитячої літератури «Веселка», Київський мотоциклетний завод, відоме на весь світ місце скорботи і болю Бабин Яр. Від цього корпусу — майже однакова відстань до станцій метро «Лук’янівська» і «Дорогожичі». До речі, остання знаходиться в місці, де за часів Київської Русі велись битви між ворогуючими київськими князями, і звідси розходились шляхи до Вишгорода, Чернігова та ін.

Навчальний корпус № 7 розмістився в історичній «серцевині» міста — на Львівській площі, 14. Навчаючись тут, ви відчуєте смак давнини, бо зовсім поруч, паралельно вул. Великій Житомирській, що виникла за часів Київської Русі, між старовинними київськими пагорбами в’ється алея, з якої відкривається чудовий краєвид на стародавній Поділ з урочищами Кожум’яки і Гончарі, київську гавань, а в далечині — нові столичні масиви-красені: Оболонь, Троєщина, Райдужний. Львівська площа дістала свою назву від однойменних воріт — в’їзду у стародавній Київ, побудованих тут у 1037 році. Звідси — майже поруч центральна вулиця міста — Хрещатик, Центральний залізничний вокзал, пам’ятки історії світового рівня — Софійський і Михайлівський Златоверхий собори, Андріївська церква, християнська святиня — Десятинна церква, Національний історичний музей України, відома Володимирська гірка з унікальним фунікулером. Тож не полінуйтеся, після занять знайдіть час, аби побачити вікові надбання нашого народу. А ще Львівська площа — це Будинок художника, Будинок торгівлі.

Найбільше факультетів університету розміщуються у головному корпусі. Це — факультети економіки та управління; міжнародної економіки і менеджменту; управління персоналом, соціології та психології та факультет маркетингу. Тут працюють ректорат, концентруються адміністративні підрозділи: відділ кадрів і бухгалтерія, студентські та громадські організації, навчальний відділ, навчально-методичний відділ забезпечення якості освіти та акредитації, Інформаційно-обчислювальний центр, Відділ міжнародної академічної мобільності, Відділ професійних та суспільних комунікацій, Відділ сприяння працевлаштуванню «Перспектива». Тут знаходиться Інститут дистанційної освіти, Інститут вищої освіти та Інститут соціологічних досліджень тощо. У корпусі № 2 та 3 навчаються студенти факультету обліку та податкового менеджменту, факультету фінансів та навчально-наукового інституту «Інститут інформаційних технологій в економіці». Навчально-науковий інститут «Юридичний інститут» функціонує у корпусі № 5. Корпус № 6 займає навчально-науковий інститут «Інститут бізнес-освіти імені Анатолія Поручника», а у корпусі № 7 розмістився Фаховий коледж інформаційних систем і технологій КНЕУ.

 

Остання редакція: 04.07.23