Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Ми з України!


 

Трипільська культура, давньогрецькі міста-держави, землеробські слов'янські племена…  «На цих горах засяє благодать Божа», — сказав колись апостол Андрій Первозванний, припливши Дніпром до того місця, де стоїть златоверхий Київ. Його пророчі слова збулися як відносно Київської Русі, першої держави на цих святих горах, так і відносно України, держави найновітніх часів історичної землі, що стала наслідком багатовікового розвитку і боротьби унікального суспільства і народу, що зветься українцями.

Складний історичний шлях довелось пройти українському народу в боротьбі за свою державність – від періоду роздробленості та бездержав'я до формальної автономії та тоталітарного диктату. І водночас глибокий духовний потенціал нації допомагав не тільки зберігати, а й відтворювати її кращі риси, висуваючи на кожному драматичному етапі історії захисників національних інтересів суспільства. Це козацтво, що виступивши з ідеєю захисту національних прав і вольностей українства, піднявши народ на повстання, підвело його вже всередині ХVII ст. до першої спроби відтворення державності. Це молоде покоління демократів, а надалі й еліти української національної інтелігенції, що поставивши за мету опрацювання української національної ідеї та внесення національної свідомості в широкі суспільні маси, з'ініціювали активну участь українства в національних змаганнях 1917-1921 рр. як другої спроби відродження держави Україна. Це патріоти західноукраїнських земель 1920-30-х рр., а надалі – правозахисники східної України, що, підхопивши та підтримавши прапор боротьби за незалежність в найтяжчих умовах тоталітарної  диктатури, донесли його до періоду демократизації суспільства як передумови проголошення 1991 р. державної незалежності України.

Читати далі....          

Сьогодні Україна – молода, незалежна, суверенна держава, що, долаючи труднощі трансформаційного періоду, прагне увійти до європейської демократичної спільноти. На порядку денному – поглиблення модернізаційних реформ, ствердження демократії,  соборність  України як орієнтирів, реальність досягнення яких, попри усі внутрішні труднощі, зумовлюється таким моральним і матеріальним потенціалом суспільства, як його люди. Йдеться як про пересічних громадян, чиїм трудом утворювались матеріальні блага держави, так і про видатних осіб нації – як українців, так і вихідців з України, чиї досягнення в різних сферах людської діяльності поставили Україну в ряд найрозвинутіших країн світу. Це, окрім видатних політичних лідерів та представників українського національно-визвольного руху, перелік яких далеко не вичерпується іменами Богдана Зіновія Хмельницького, Петра Дорошенка, Тараса Шевченка, Михайла Драгоманова, Володимира Антоновича, Михайла Грушевського, Володимира Винниченка, видатні представники науки, літератури, мистецтва, що прославляли і продовжують прославляти українську державу.
Показово, що першим вченим, який зміг сконструювати літальний апарат, що вперше в історії людства підняв, а головне опустив людину з земної орбіти назад, був простий український хлопець з Житомирщини Сергій Павлович Корольов. Початок сучасному вертолітобудуванню дав колишній киянин, чий талант в повній мірі розкрився в США, Ігор Сікорський. До цих пір жодне світове конструкторське бюро не створило машини, яка б перевершувала найбільший транспортний літак у світі – «Мрія», що його виготовили в Україні. Південний машинобудівний завод і конструкторське бюро «Південне» у м. Дніпропетровську як в радянський час так і тепер виробляє ракети та ракетоносії, рівні яким важко відшукати в інших країнах, навіть провідних. Можна взяти іншу сферу – медицину. І тут ми бачимо вчених зі світовим ім`ям – Пирогов, Мечников, Шалімов, Амосов. Не менші досягнення нашої держави у спорті: важковаговики, які тримають майже всі пояси світових боксерських організацій, брати Володимир та Віталій Кличко; володарі «золотого м`яча» Ігор Біланов, Олег Блохін та Андрій Шевченко; найсильнішою людиною світу став Василь Вірастюк; у гімнастиці яскраво сяють зірки Катерини Серебрянської та Лілії Подкопаєвої; всьому світові добре відомі імена Сергія Бубки та Яни Клочкової.
Якщо взяти світову кіноіндустрію то теж побачимо наших земляків. Найвідоміший режисер сучасності Стівен Спілберг, так само як і акторка Міла Йовович, є нащадками емігрантів з України..
Вихідці з України досягли визначних висот і у світовій політиці. Українці є в вищих органах влади більшості провідних держав: США, Франції, Англії та РФ. Українець Гнатишин певний час очолював Канаду. Українець Дерев`янко підписував акт про капітуляцію Японії, що означало закінчення Другої світової війни.      На українських землях народились Кароль Войтила – Іоан Павло ІІ, папа римський, та батьки відомого психолога Зігмунда Фрейда.
Даний перелік можна продовжувати проте і вищенаведеного досить щоб ще раз ствердити, що український народ належить до найрозвинутіших та найуспішніших народів світу. Подальший наш поступ залежить у великій мірі від того наскільки ми будемо єдині адже в єдності народу сила Держави.

Остання редакція: 20.02.23