Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Нові тренди в бізнесі та університетській освіті: баланс інтересів і цінностей13 Червня 2017р.

8 червня 2017 року в ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» відбувся V Міжнародний Бізнес-форум «Наука – бізнес – освіта: стратегічне партнерство».

Протягом 5-ти років Форум у КНЕУ набув статусу унікального майданчику, відкритого для обговорення і розробки перспективних напрямків і дієвих форм партнерства університету і бізнесу.

Спрямований на активізацію співпраці між університетом та представниками різних сфер бізнесу, розвиток партнерської мережі підготовки нової генерації фахівців з економіки, цьогорічний захід зібрав близько 200 учасників, з них  більше 70 – представники компаній, органів державної влади, громадських і професійних організацій,серед яких «EY», «KPMG», «Ашан», «Промкабель-Електрика», «Mars Україна»,«Арсенал Страхування», «Альфа-банк», «Нова пошта», страхової компанії «Брокбізнес», «Профпереклад», «Украгротех» «Міністерство економічного розвитку й торгівлі, Міністерство молоді й спорту.

Формат проведення V Міжнародного Бізнес-форуму передбачав паралельну роботу п’яти дискусійних панелей.

Центральне місце на Бізнес-форумі посідали питання визначення і врахування глобальних трендів у бізнес-середовищі та освіті.  Були презентовані результати всеукраїнського дослідження щодо співпадінь і розбіжностей мотивів, інтересів і цінностей учасників освітнього процесу:Презентаційний матеріал

В контексті презентованих результатів дослідження у фокусі уваги учасників основної  дискусійної панелі Бізнес-форуму «Роботодавець – викладач – студент: баланс інтересів та цінностей» були нові тенденції на ринку праці та зміни чинників мотивації працівників різних поколінь, сучасні методи залученості співробітників в робочі процеси компаній, нові ролі викладача сучасного вузу тощо. 

Учасники сформували сучасні портрети студента, викладача та роботодавця в контексті їх ключових інтересів, визначили  больові точки розбіжностей очікувань випускників та вимог бізнесу до працівників, інтереси і роль викладача сучасної вищої школи.

Учасники дискусійної панелі «Реформа публічного управління: зміна пріоритетів та цінностей в підготовці кадрів» обговорювалипитання кадрового голоду в державній службі, що з одного боку є проблемою якості освіти, а з іншого – втрати престижності професії.

Інші дискусійні панелі охопили питання вдосконалення підготовки фахівців в агробізнесі та банківській сфері, а також підготовки HR-фахівців.

Нові виклики майбутнього потребують від учасників освітнього процесу перейти від претензій і вимог до активної співпраці, реалізації спільних проектів з бізнесом для отримання ефекту синергії від об’єднання зусиль. Саме так учасники V Міжнародного бізнес-форуму бачать нові завдання: створення в університеті освітнього хаба –  території співпраці студентства, викладачів і роботодавців, що мотивуватиме на розвиток і створюватиме умови для самореалізації всіх учасників освітнього процесу.

Окрема подяка бізнес-партнерам Форуму, зокрема компаніям: «Арсенал Страхування», страховій компанії «Брокбізнес», «Українська страхова група», «Моршинська», «Нестле», «Ашан»,moyo.ua, «Sborki» та інформаційним партнерам «HR Лига», Всеукраїнській асоціації кадровиків, «HeadHunter», Ліга Закон, Ліга. net, Олексфільм, Українська асоціація молодих фермерів, Центр «Перспектива» за підтримку в організації та проведенні Форуму.