Участь КНЕУ в ініціативах Європейської Комісії23 Листопада 2022р.

Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана приєднався до Коаліції з просування оцінки досліджень (CoARA) та підписав Угоду щодо реформування оцінювання досліджень, розроблену  Європейською асоціацією університетів, Science Europe та Європейською Комісією. Бачення коаліції полягає в тому, щоб оцінка досліджень, дослідників і дослідницьких організацій визнавала різноманітні результати, практики та заходи, які максимізують якість і вплив досліджень. Це вимагає базування оцінки в першу чергу на якісному судженні, для якого експертна оцінка є центральною, що підтримується відповідальним використанням кількісних показників. Реформування оцінки досліджень є пріоритетом для європейського дослідницького простору та однією із дій у програмі ERA на 2022-2024 роки.

Варто відзначити, що КНЕУ входить до 50 перших підписантів угоди та учасників коаліції зі всього світу. 28 вересня 2022 р. у рамках European Research and Innovation Day 2022 за участю комісара Марії Габріель, міністра з Франції Сільві Ретайло, віце-президента Європейської асоціації університетів Пола Бойла та президента Science Europe Марка Шільца відбулася офіційна презентація Угоди щодо реформування оцінювання досліджень та відкриття її для підписання. КНЕУ був представлений на даному заході як один з перших підписантів.

13 жовтня Європейська асоціація університетів і Science Europe провели четверту зустріч асамблеї зацікавлених сторін ініціативи з реформування оцінки досліджень, де взяли участь понад 200 представників університетів та наукових установ Європи, серед яких і КНЕУ імені Вадима Гетьмана. У подальшому представники університету братимуть участь у роботі Коаліції, реформуванні оцінювання досліджень та впровадженні отриманих результатів.

Підготувала Стрільчук Ю. І., к.е.н., доцент кафедри банківської справи та страхування, співробітник Інституту вищої освіти КНЕУ