Фундатор університету М.В. Довнар-Запольський17 Квітня 2019р.

Круглий стіл «М. В. Довнар-Запольський – засновник першого в Україні ВНЗ економічного профілю», що відбувся 17 квітня  в приміщенні бібліотеки, присвячено присвоєнню бібліотеці КНЕУ імені М. В. Довнар-Запольського.

Історик, економіст, джерелознавець, архівознавець, археограф, етнограф, фольклорист, Митрофан Вікторович Довнар-Запольський -  засновник та директор Вищих комерційних курсів, реорганізованих у Київський комерційний інститут, який очолював навчальний заклад упродовж  1906-1917 років.

«Фундатор нашого університету – людина світового масштабу, заснував також інститути географії та археології, працював у Баку, Москві. Він  мав оригінальну систему роботи: фундаментальні дослідження поєднував із практичними навичками, які передавав студентам. Інституційний новатор, відзначився також як наставник, серед його учнів - Борис Курц, ім’ям якого названо наш Інститут досліджень сучасного Китаю, - наголосила у вітальному слові проректор з наукової роботи Лариса Леонтіївна Антонюк. -  Ще студентом М.В. Довнар-Запольський вже мав 40 публікацій. Генетичний код передався багатьом нинішнім студентам.Так, у квітні команда КНЕУ, вигравши національний фінал конкурсу фінансових аналітиків СFA Institute Research Challenge Ukraine, блискуче презентувала дослідження на регіональному етапі в Цюриху, посівши почесне друге місце у фіналі престижних міжнародних змагань».

Директор наукової бібліотеки Тетяна Володимирівна Куриленко розповіла про внесок Довнар-Запольського у поповнення фондів скарбниці книг. До слова, у власній бібліотеці вченого нараховувалось понад 15 тисяч книг.Учасники круглого столу розглянули  діяльність цієї видатної постаті у різних аспектах: історичних, соціально-економічних, правових та ін.

Студенти та гості переглянули білоруський фільм «Против линии партии. За что травили историка», а також книжкову виставку, присвячену  фундатору Київського комерційного інституту.

Провідний фахівець зі зв’язків з громадськістю та  пресою ЦСЗ Лариса  Гуторова

Фахівець з комунікацій I категорії ЦСЗ Анастасія  Рогачова (фото)