Якими мають бути трудові відносини?29 Січня 2020р.

Круглий стіл «Реформування трудового законодавства в Україні: нові виклики і можливості», що відбувся 29 січня у КНЕУ, зібрав учених-трудовиків, юристів з приводу професійного аналізу проекту Закону України «Про працю».

«Враховуючи низку позитивних урядових ініціатив, ми маємо попередити розвиток негативних тенденцій», - зазначив проректор з науково-педагогічної роботи, професор кафедри управління персоналом та економіки праці, д.е.н. А.М. Колот.

Доцент, к.ю.н. Донецького національного університету імені Василя Стуса Л.П. Амелічева вважає, що проект Закону варто відкликати і обговорити на засадах соціального діалогу. «Зокрема, потребують регулювання процеси наймання, звільнення працівників, гідної оплати, безпеки праці. Не регламентуються трудові відносини в умовах цифровізації економіки».

«Права найманого працівника звужуються», - вважає член-кореспондент НАН України, д.ю.н., професор В.А. Устименко.    Професор, д.е.н. В.І. Надрага наголосив на  компенсації при звільненні. В обговоренні також взяли участь інші провідні економісти та юристи – представники різних наукових шкіл.

Учасники круглого столу одностайно прийняли резолюцію щодо реформування трудового законодавства із зверненням до органів законодавчої та виконавчої влади.

Провідний фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою ВСЗ Лариса  Гуторова

Фахівець з комунікацій I категорії ВСЗ Анастасія  Рогачова (фото)