Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Всеукраїнський конкурс студентських робіт «Мальовнича Україна – туристичний край»

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт «Мальовнича Україна-туристичний край» – це щорічний конкурс інноваційних бізнес-проектів у сфері туризму ініціатором якого виступає Інститут історії українського суспільства ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана». Партнерами конкурсу є Національна спілка краєзнавців України, Українська школа еліт та Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні. Організаційне і матеріальне сприяння в проведенні конкурсу традиційно надають Всеукраїнська асоціація туристичних операторів, Мережа агенцій «Соната» і ТОВ «BML Consulting».

Компанія «СолоМія» високо відзначила пізнавальне значення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт «Мальовнича Україна-туристичний край».

Навколо конкурсу планується об’єднувати талановитих, активних і підприємливих представників студентської молоді заради координації зусиль для реалізації проектів у туристичній галузі. Також, метою цього ресурсу є також залучення до співпраці практиків туристичного бізнесу, юристів, кваліфікованих менеджерів та усіх зацікавлених осіб.

У конкурсі беруть участь студенти з усієї України незалежно від спеціальності й курсу навчання. Його підсумки підводяться щорічно 22 травня, на День Святого Христофора-покровителя мандрівників.

Метою конкурсу є виявлення силами ініціативних студентів в регіонах України пам’яток історії, культури, природи, побуту тощо і їх аналіз як туристичних ресурсів.

Своєю місією організатори конкурсу вважають сприяння самореалізації студентів, які виявили інтерес до розвитку туристичної галузі в Україні, популяризацію їхніх проектів, сприяння їх реалізації.

Вперше підведення підсумків Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт «Мальовнича Україна-туристичний край» відбулось 23 травня 2014 р. Інтерес до події виявили ряд засобів масової інформації. Туристичні об’єкти, представлені на конкурс, систематично висвітлює портал «Новости турбизнеса», а також журнал «Гостинничный и ресторанный бизнес». Інтерес до висвітлення конкурсу виявили також місцеві органи влади, навчальні заклади України, інформаційну підтримку надавала також Спілка ректорів вищих навчальних закладів України.

У перший рік проведення конкурсу було представлено понад 60 робіт студентів із 16 областей України та Автономної республіки Крим. Конкурсантами було представлено численні актуальні об’єкти, серед них були проекти по створенню нових цікавих і перспективних туристичних об’єктів, як туристичного комплексу «Савкін Яр» у Харкові та «Комплексу Петра Нестерова» на Львівщині. Крім того, представлено роботи по розвитку вже існуючих об’єктів, як Парк Кіото в Києві, фортеця Меджибіж на Хмельниччині. Важливе місце серед представлених робіт посідає розробка як комплексного туристичного об’єкту найменшого міста України Угнова на Львівщині та села Рукомиш на Тернопільщині. Представлено також численні природні пам’ятки та напрямки їх розвитку як туристичних об’єктів, зокрема дендропарк у Харкові, природні багатства Ізюмщини. Особливо активними виявилися студенти із Донеччини, які представили Донбас як перспективний туристичний край.

На конкурсі також було представлено національні свята національних меншин України, як свято Мега-Юрти греків Донеччини і свято гагаузів Одещини.

На конкурс 2014-2015 рр. було представлено цікаві роботи, присвячені об’єктам Харківщини, Донеччини, Житомирщини, Дніпропетровщини, Запорізької області, Херсонщини, Чернігівщини та інших регіонів України.


Інститут історії українського суспільства ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана» планує щорічно проводити Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт «Мальовнича Україна-туристичний край»., Донеччини, Донеччини, Донеччини, Донеччини, Донеччини, Донеччини, Донеччини, Донеччини, Донеччини,,,,.,,.            

Остання редакція: 14.12.15