Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Форум «Психологічна допомога студентам ЗВО України: об’єднання зусиль та пошук ресурсів»17 Травня 2024р.

17 травня 2024 року в конференц-залі КНЕУ відбувся форум «Психологічна допомога студентам ЗВО України: об’єднання зусиль та пошук ресурсів», в якому взяли участь психологічні служби закладів вищої освіти Києва та області,інших міст України, науковці, представники громадських організацій.

З вітальним словом до учасників та гостей форуму звернувся  проректор з науково-педагогічної роботи Анатолій Колот: «Важливо, що серед практичних психологів багато молоді. Ми маємо навчитися жити в умовах війни, тому доцільно, вважаю, перейняти досвід Ізраїлю. А після закінчення війни -  адаптувати тих, хто, зараз знаходиться за кордоном та починає звикати до традицій країни проживання; військових, які боронять Україну; зрештою, не забувати, що колабаранти  залишаться і продумати стратегію спілкування та поведінки з ними». На думку Анатолія Колота, важливо сформувати нову свідомість, а невпинний розвиток нових технологій спрямувати в мирне русло. 

Директор Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи Національної академії педагогічних наук України Віталій Панок розповів про структуру центру та визначив основні його завдання.

Завідувачка кафедри педагогіки та психології КНЕУ Марина Артюшина зазначила, що незалежно від профілю та спеціалізації навчального закладу в ньому має бути відповідна кафедра..

Керівник Служби соціальної адаптації та психологічної допомоги Університету  Юлія Матвієнко розповіла профункціонування Інституту кураторів: «Після першого семестру ми проводимо опитування першокурсників щодо роботи кураторів. Саме студенти визначають, чи будуть вони працювати на курсі в подальшому». Служба співпрацює з усіма підрозділами КНЕУ, а також з багатьма громадськими організаціями.Практичний психолог  Олена Бойчук інформувала, що за статистикою до Служби звертаються 65% студентів, 29% викладачів, 6%  співробітників.  

Голова громадської асоціації «Асоціація психологів вищої школи України», клінічний психолог, член Ради правління Національної психологічної Асоціації України  Євгенія Курагіна розповіла про досягнення та плани організації. 

На форумі виступили представники громадських організацій.  Зокрема, Ірина Пєтухова презентувала досвід впровадження програм Ізраїльської коаліції по роботі з травмою у Державному податковому університеті».

Професор кафедри практичної психології та соціальних технологій Приватного вищого навчального закладу «Європейський університет» Олег Блінов презентував дослідження «Особливості психологічного супроводу навчання студентів в умовах воєнного стану» і акцентував увагу на тому, що студентів треба навчати мудрості та людяності.

Заступник начальника відділу комунікацій та зв’язків з громадськістю, психолог «Київський молодіжний центр» Ольга Рудяка-Петриченко та менеджерка з комунікацій ГО «Життя»Світлана Сидорова  запросила долучитися до співробітництва усіх бажаючих.

Під час форуму також обговорили тему захисту молоді від маніпуляцій, роль психологічної служби у розкритті творчого потенціалу студентів. Форум завершився сесією питань-відповідей та фінальною  резолюцією.