Микола Васильович Свинчук - «Україна в небезпеці -йди захищати!»01 Грудня 2022р.

Микола Свинчук - офіцер відділення з морально-психологічного забезпечення 101-Ї окремої бригади охорони

Генерального Штабу імені генерал-полковника Геннадія Воробйова (101 ОБрО ГШ), має військове звання капітан. Випускник КНЕУ.
Учасник бойових дій, нагороджений медалями: учасник АТО від Начальника Генерального штабу ЗСУ, учасник АТО від Президента
України, від КМДА «Честь, Слава, Держава» та орденом «Лицарський Хрест Добровольця».
У 2011 році закінчив магістратуру КНЕУ за спеціальністю «фінансовий менеджмент в державних фінансових структурах»
Перед цим здобув штабну авіаційну спеціальність у Харківському університеті повітряних сил, а також економічну освіту.

Миколо, чим Ви займалися до війни?
Усі три спеціальності мені знадобилися у житті. Працював у договірному відділі економістом у ДСП «Чорнобильський спецкомбінат»,
Деснянському військовому комісаріаті м. Києва. Останні роки - офіцер відділення з морально-психологічного забезпечення Київського військового ліцею
імені Івана Богуна. Втім, війна для мене почалася задовго до 24 лютого 2022 р. Офіцер доброволець, учасник оборони м. Дебальцеве (2014-2015),
учасник боїв біля міста Попасного (2015), та Світлодарської дуги (2017). Тоді частенько згадував слова нашого командира під час військових навчань:
«Вчиться, хлопці, стріляти, вас ще доведеться повоювати». Дехто тоді іронічно посміхався, не вірили. То був 2007 рік.

Як змінилося Ваше життя після нападу росії на Україну?
Спочатку був волонтером, розвозив ліки. З дружиною і двома доньками ми залишились в Києві. (Дружина, вчилася в Інституті бізнес-освіти КНЕУ, має другу освіту за спеціальністю «міжнародне право»). Нині як військовий капітан я займаюся організацією діяльності всіх підрозділів 101 ОБрО ГШ. Ще у Дебальцево я зробив висновок: єдина мета нашого ворога – винищити всіх українців, їм потрібні лише території.

- Як Ви підтримуєте моральний та
бойовий дух своїх побратимів? Чи є у ваше життєве кредо?

Вважаю, які б не спіткали іспити, тримайся своїх принципів. В моєму випадку це: не вживати наркотики, не палити,
не грати в азартні ігри на гроші. Життєве кредо: «Єдина постійна річ - зміни, яких не потрібно боятись», «Будь
простіше і люди будуть йти за тобою», «Україна в небезпеці -йди захищати!».

Які книги читаєте?
Детективи Дена Брауна, Агати Крісті, Стіва Стівенсона, цікавлюсь історією.
Про що мрієте після війни?
Займатися викладацькою діяльністю, з історії економіки,банківської справи і жити своє життя!