Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

В КНЕУ відбулася відкрита лекція Голови НАДС Наталії Алюшиної21 Березня 2024р.

21 березня 2024 року в конференц-залі КНЕУ відбулася відкрита лекція Голови Національного агентства України з питань державної служби (НАДС) Наталії Алюшиної.

Вітаючи поважну гостю, в.о. ректора КНЕУ Дмитро Лук’яненко підкреслив значущість опанування спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» студентами факультету економіки та управління за бакалаврською та магістерськими програмами, зокрема за державним замовленням НАДС. 

Пані Наталія розповіла про трансформації функцій держави в умовах війни, реформу державної служби, механізми підвищення ефективності публічного управління, назвавши основні його принципи: професійність, відповідальність, управління та доброчесність, повага до гідності прав і свобод. верховенство закону. «Для мене це не просто слова. Це робота для тих, хто цінує та поважає правила та цінності», - зазначила Наталія Олександрівна.

Сучасні процедури проведення конкурсів на зайняття вакантних посад державних службовців, починаючи з пандемії, проводяться в онлайн-режимі, як ефективний та справедливий процес відбору на основі меритократичного принципу. Фактично кількість працюючих державних службовців наразі становить 159 904 осіб, наразі з них 4 138 у теробороні та ЗСУ. Саме тому створено проєкт «Стійкість публічної служби» , своєрідний літопис героїв,  які боронять кордони України. У рамках спільного проєкту НАДC та «EF Language Learning Solutions»  20 000 службовців удосконалили мовленні компетенції з англійської мови. Голова НАДС зазначила значущості нового проєкту «Стратегічне планування за методологією RBM», спрямованого на навчання та перекваліфікацію посадових осіб, обов’язки яких замінить у майбутньому штучний інтелект. Також важлива робота проводиться для формування ресурсу кадрового резерву для з майбутніх посадовців деокупованих територій.

Пані Наталія порадила студентам КНЕУ, як саме обрати місце майбутнього стажування, зазначивши, що головне для майбутніх державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування – чітко усвідомити свою готовність пов’язати своє життя з долею України та служити їй. Так, 7 травня НАДС планує провести  «Промодень», де всім бажаючим будо запропоновано пройти тестування для визначення своїх можливостей, здібностей та  конкурентоспроможності. 

Насамкінець зустрічі, присутнім студентам було запропоновано взяти участь у квест-тестуванні та відповісти на бліц запитань щодо теорії та практики державної служби. Переможцями конкурсу стали студенти 3 та 4 курсу бакалаврської програми «Публічне управління та адміністрування» – Анастасія Мілюхіна (І місце),  Анна Янчук (ІІ місце) та Іван Петров (ІІІ місце), які отримали у подарунок примірники навчальної літератури.

Дякуємо організаторам цікавої та корисної зустрічі, сподіваємось й надалі на ефективне співробітництво, спільні проєкти, які передбачаюсь широкі можливості для молоді у галузі публічного управління та адміністрування.

Ознайомитися з матеріалом на сторінці НАДС можна за посиланням:
https://nads.gov.ua/news/publichna-sluzhba-maibutnoho-nads-zaluchaie-molod-do-roboty-na-derzhavu?fbclid=IwAR1vP_kiubUQ8KccpZ58ufTYZYTkVOKDeUwLNYY8Q86CHTwLJAY7r2W48vE