Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Обмін знаннями між енергетиками та КНЕУ01 Липня 2020р.

    У перший день липня підписано Меморандум про співробітництво між Українським національним комітетом Міжнародної  ради  з великих електроенергетичних систем CIGRE  (УНК  CIGRE) та Київським національним економічним університетом імені Вадима Гетьмана.

    «Один із трендів розвитку освіти – друга освіта, причому підвищувати свою компетентність треба протягом всього життя. Енергетична програма стосується кожного, -  наголосив ректор університету Дмитро Григорович Лук’яненко. – Вітаємо наше співробітництво, враховуючи науково-дослідницький потенціал професорсько-викладацького складу, досвідчених менеджерів та креативну молодь».  До слова, у кандидатській дисертації Дмитро Григорович досліджував саме проблеми енергетики.   

   «Структура генерації енергетики постійно змінюється, починаючи від приватних будинків, - зауважив  президент ГС «СІГРЕ-Україна» Олександр Дмитрович Светелік. – Ключові області енергетичної системи – обладнання, технології, нові матеріали та  IT. Актуальними є проблеми експлуатації у різних кліматичних умовах, утилізація батарейок».  

   Віце-президент ГС «СІГРЕ-Україна» Юрій Миколайович Бондаренко зробив історичний екскурс у минуле, нагадавши, як розвивався енергетичний світ. Зокрема, у березні 2004 року Адміністративна Рада CIGREофіційно визнала створення в Україні Національного Комітету. «Кожні два роки, на конференціях у Парижі, обговорюються нові технології, - сказав Ю.М. Бондаренко. – Однак, вважаю, важливо не лише впроваджувати досягнення інших, а й те, що зроблено своїми руками. Для цього потрібен обмін знаннями. Як приклад: ветерани енергетики добре обізнані з основ фізики, але багатьом бракує знання англійської мови.  Молодим спеціалістам, навпаки, не вистачає знань з фізики, але іноземну мову нині досконально вивчають усі».  

   Експертно-аналітична рада СІГРЕ-Україна готуватиме пропозиції щодо тем дипломних та науково-дослідницьких робіт. До університету запрошуватимуться експерти для виступу у студентський аудиторії.   

Провідний фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою ВСЗ Лариса  Гуторова

Фахівець з комунікацій I категорії ВСЗ Анастасія  Рогачова (фото)