Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Викладачі коледжів удосконалюють педагогічну майстерність06 Червня 2018р.

Учасниками круглого  столу  «Удосконалення практико-орієнтованої підготовки викладачів професійної освіти і навчання», що відбувся 6 червня у головному корпусі університету, були викладачі економічних і підприємницьких дисциплін коледжів КНЕУ імені Вадима Гетьмана та інших профільних навчальних закладів України.

У вітальному слові доктор економічних наук, професор, ректор КНЕУ Дмитро Григорович Лук’яненко розповів про модель менеджменту підприємницького університету, яким на сьогодні є КНЕУ, а також назвав ті професії, які, на думку експертів, мають мінімальну та максимальну вірогідність автоматизації. «Націлюйте студентів та те, що роботу треба шукати, починаючи з першого курсу, а також поєднувати набуті знання з практикою», - порадив ректор.

Декан факультету управління персоналом, соціології та психології Світлана Олексіївна Цимбалюк презентувала проект Erasmus+ «Удосконалення практико-орієнтованої підготовки викладачів професійної освіти і навчання» (2016-2018) (ITE-VET), у якому беруть участь виші України, Іспанії, Австрії та Німеччини.

КНЕУ імені Вадима Гетьмана є координатором проекту в межах України. Проектом передбачено впровадження інноваційних курсів, тренінгів, семінарів, а також обмін студентами.

Директор Центру виховної роботи та соціальної адаптації студентів КНЕУ Ольга Анатоліївна Чабанюк поділилася корисним досвідом щодо створення офісу Омбудсмена шляхом введення посади уповноваженого з прав студентів (у рамках реалізації проекту Erasmus+  AESOP).

Про досвід підготовки викладачів в Університеті Валенсії розповіла доцент кафедри педагогіки та психології Лариса Володимирівна Янчарська.

З результатами опитування роботодавців щодо компетентності випускників коледжів ознайомила доцент кафедри управління персоналом та економіки праці Тетяна Никодимівна Шкода. Вона зазначила: 20% опитаних вважають рівень професійної підготовки випускників високим, а 72% - хорошим. Однак, на думку роботодавців, випускникам бракує умінь планувати і  самостійно приймати рішення.     

Представник національного проекту «Еразмус+ офіс – Україна» Катерина Жданова високо оцінила майстер-класи, які провели науковці  нашого університету. Зокрема, кандидат економічних наук,  доцент, модератор, національний фасилітатор, начальник відділу профорієнтації, розвитку підприємництва та лідерства КНЕУ, гендиректор ТОВ «Компанії інтелектуальних технологій» Віталій Ярославович Паздрій провів майстер-клас «Розвиток компетентності підприємливості в навчальному процесі». Викладачі працювали як учні-стажери з бізнес-тренажером VIAL+ з метою отримання прибутку. «Завжди пам’ятайте: не комп’ютер приймає рішення, а людина, - зауважив Віталій Паздрій. – А штучний інтелект не навчить бути креативним».   Кандидат педагогічних наук, доцент, коуч Юлія Олексіївна  Матвієнко обрала тему «Креативність та розвиток творчих здібностей». Слухачі визначили риси характеру, які допомагають  розкрити себе: дружелюбність, оптимізм, контроль емоцій, уміння абстрагуватися.

Про новітні тренінгові технології у викладанні економіки розповіли Лариса Володимирівна Янчарська та старший викладач Вікторія Вікторівна Сироватко.

Круглий стіл  завершив педагогічний  флешмоб, а кожен учасник  отримав сертифікат.

Підготувала провідний фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою ЦСЗ Лариса Гуторова