Ректор КНЕУ відвідав презентацію художнього альбому Володимира Реброва05 Грудня 2023р.

5 грудня у Національному музеї історії України у Другій світовій війні відкрилася виставка графічних робіт Володимира Реброва та відбулась  презентація його книги «Війна очима українського художника», до якої увійшли також і поезії ректора КНЕУ Дмитра Лук’яненка.

На початку війни Володимир Ребров, який раніше працював у галузі дизайну та декору інтер’єрів, прямуючи в укриття, взяв з собою лиш олівець і блокнот. Так були створені перші малюнки і з того часу Володимир малює тільки простим олівцем, але з жовто-блакитними акцентами.

Спочатку роботи викладав у мережі, а потім випустив художній альбом «Війна очима українського художника». Емоційна графіка вражає: попри біль, і розпач відчувається незламність, хоробрість та єдність української нації. Нині в доробку майстра понад 300 робіт. За словами художника, кольорові фарби зараз не на часі:
- «Коли  ми святкуватимемо Перемогу, я напишу велику картину, яскраву і кольорову», - пообіцяв Ребров.

Художній альбом нагадує щоденник, адже кожен малюнок це ілюстрація щоденної боротьби життя і смерті, що супроводжується коментарем художника та творами українських поетів.

Ректор КНЕУ, доктор економічних наук, професор Дмитро Лук’яненко давно має хист до поезії. Нині, під час масштабного вторгнення росії в Україну, його поетичне слово теж стало зброєю проти ворога. У березні вірші ректора увійшли до збірки університетської спільноти «Війна цивілізацій. Поетичний фронт КНЕУ». А тепер, після знайомства Володимиром Реброва, поезії ректора прикрашають другу книгу художника. На презентації книги Дмитро Григорович прочитав власний вірш «Трипільський неспокій». Адже за його словами, трипільське коріння до сьогодні консолідує та єднає націю!

На презентації книги були присутні генеральний директор  Національного музею історії України у Другій світовій війні Юрій Савчук, генеральна директорка Національної бібліотеки для дітей Алла Гордієнко. Привітали авторів з презентацією книги також проректор КНЕУ з науково-педагогічної роботи Анатолій Колот та декан факультету міжнародної економіки та менеджменту Юрій Солодковський.

Символічно, що 5 грудня в День волонтера, до фондів Музею було передано точну копію сорочки , яку читачі й гості бібліотеки вигаптували до Дня вишиванки у 2023 р. і вручали особисто Головнокомандувачу ЗСУ Валерієві Залужному, свідками чого стали всі присутні.

Дякуємо Володимиру Реброву за його неймовірно чутливі роботи, і бажаємо якомога швидше взяти до рук кольорові фарби, щоб намалювати нашу Перемогу!