Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Студенти КНЕУ відтворили глиняні вироби часів Трипілля30 Березня 2015р.

26 березня в Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана у рамках проекту «Трипілля. Цивілізація творців» команда Енактус КНЕУ спільно з  ГО «Агентство соціальних проектів» організувала майстер-клас з ліплення із глини.

Навчала ліпити глиняні вироби часів Трипілля майстриня з реконструкції Трипільської кераміки, член Національної спілки майстрів Народного мистецтва України Людмила Смолякова. Ця співпраця з майстринею вже не перша, нагадуємо, що понад місяць тому в музеї нашого університету була відкрита виставка реконструкцій керамічних виробів, моделей трипільських жител, «зерновиків», ритуального посуду, предметів побуту, жіночих скульптур та фігурок тварин, зроблених руками Людмили Іванівни.

Під час майстер-класу студенти дізнались про символіку та унікальність Трипільської культури. Спочатку кожен  мав змогу роздивитися заготовлені форми для ліплення фігурок, а потім обрати ту, яка найбільше сподобалась та спробував відтворити її власноруч.«Уявіть, що так само як і ми сьогодні створювали фігурки, трипільці робили це 7000 років тому назад», - зазначила майстриня.

Студенти, які відвідали цей майстер-клас, були дуже задоволені і з нетерпінням чекають наступних зустрічей: «Ця подія принесла мені натхнення до творчості та піднесений настрій, це своєрідний відрив від буденності – економічні новини, індивідуальні завдання, практичні заняття.  Хоча я багато разів чула про Трипілля, але все одно ця культура лишається загадкою для мене. Не можу вже дочекатись подальших уроків ліплення!»

Ми дуже вдячні Людмилі Смоляковій за те, що вона поділилася власним досвідом реконструкції кераміки Трипілля, розповіла про важливість дослідження і відтворення багатовікової культури предків.

 Це не останній майстер-клас, який команда Енактус КНЕУ організовує для наших студентів, запрошуємо всіх бажаючих отримати навички ліплення з глини, переглянути експозицію в Музеї історії КНЕУ та незабутньо провести вільний час!

Демиденко Марина, куратор проекту, заступник директора  ГО «Агентство соціальних проектів»