Х Міжнародний бізнес форум КНЕУ25 Листопада 2022р.

23 листопада 2022 року у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана пройшов Міжнародний бізнес-форум «Наука-бізнес-освіта: стратегічне партнерство», який вже десятий рік поспіль є платформою для цікавих дискусій і нових проєктів. Ректор КНЕУ Дмитро Лук'яненко відкрив цей ювілейний захід й у своєму вітальному слові побажав присутнім плідних дискусій та підкреслив важливість активностей, що спрямовані на відбудову України!

Всього ми зібрали понад 800 зареєстрованих учасників, які активно працювали в рамках заявлених дискусійних тематик. Центральні питання панельної дискусії «Якоптимізувати фінанси та інвестиції в умовах воєнного стану» – формування дорожньої карти й залучення інвестицій для відродження України. Окрему увагу приділено державним грантовим інструментам підтримки бізнесу у період воєнного стану. Досить гострими були дискусії щодо ролі банків у формуванні інвестиційного потенціалу й використання антикризових інструментів грантового фінансування малого та середнього бізнесу України.

Спікери панельної дискусії «Партнерська модель практичної підготовки економіста в повоєнний час» запропонували креативні підходи до організації практики студентів на базі корпоративних програм навчання персоналу. Особливий інтерес викликала думка експертів щодо hard та soft skills,  якими  мають володіти студенти для вдалого проходження практики. Для бізнесу найбільш цінними є такі якості, як відповідальність, критичне мислення, уміння працювати в команді, шукати та аналізувати інформацію.

Під час панельної дискусії «Соціальне підприємництво: виклики сьогодення та погляд у майбутнє»було обговорено виклики ведення соціального підприємництва у воєнний час і його перспективи після війни. Серед ключових напрямів розвитку – шкільне, молодіжне, жіноче, ветеранське та інклюзивне підприємництво. З метою розвитку соціального підприємництва важливим є створення відповідної законодавчої бази, молодіжного та ветеранського фондів, розробка Social Economy Action Plan.

Учасники панельної дискусії, присвяченої фінансовому моніторингу, обговорили зміни до законодавства України в сферах оподаткування та фінансового моніторингу на шляху до євроінтеграції та в контексті воєнного стану. Особливу увагу було приділено захисту фінансової системи, протидії легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму. Спікери наголосили на актуальності підготовки фахівців з обліку та фінансового моніторингу відповідно до потреб економіки.

Під час панельної дискусії «Співпраця бізнесу та освіти у сфері соціальних комунікацій та журналістики» учасники обговорили комунікаційні технології забезпечення інформаційної безпеки країни в умовах війни. Спікери зауважили, що плідна співпраця бізнесу та освіти сприяє протидії поширенню дезінформації в медіапросторі. Одними з ключових механізмів такої протидії мають стати розвиток інформаційної гігієни та медіаграмотності населення України.

Учасники панельної дискусії, присвяченої глобальному ринку віртуальних активів, визначили основні тренди його розвитку. З-поміж таких трендів поширення технології блокчейн у різних сферах з одночасним наближенням до пересічного громадянина й посилення конкуренції серед основних гравців ринку. До основних новацій належить формування технології мультичейну з метою забезпечення швидкого та безпекового зв’язку між метавсесвітами і кросплатіжними платформами.

Записи всіх панельних дискусій можна буде переглянути на університетському каналі https://www.youtube.com/playlist?list=PLoYzZWkIZyCKViS1na_f7RNS08VBtRvzJ

Дякуємо всім учасникам заходу, а особливо нашим партнерам, спікерам, модераторам та організаторам за те, що навіть у такі "темні часи" консолідуємо зусилля для відбудови України та розвиваємо співпрацю науки, бізнесу та освіти!

Разом переможемо!

СЛАВА УКРАЇНІ!