Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Процедура легалізації та апостилювання документів про освіту

       Відділення з підготовки іноземних громадян здійснює централізоване оформлення документів для процедури легалізації чи апостилювання, або ж іноземець сам може здійснювати цю процедуру самостійно отримавши лист від університету.

       Легалізація документів або проставлення апостиля - це процес підтвердження походження документів. Як апостиль, так і легалізація підтверджують тільки справжність підпису особи, що засвідчила документ. При цьому ні апостиль, ні легалізація не підтверджують зміст документа, не означають, що держава якимось чином схвалює або виступає проти інформації, що міститься в документації.

         Апостиль ставлять на документ тільки в тому випадку, якщо цей самий документ будуть використовувати за кордоном. Апостиль не можна використовувати в країні, де він був виданий. Апостиль ставиться для використання документів в країнах, які підписали Гаазьку конвенцію, яка була прийнята в 1961 році і вступила в силу на Україні в 2003 році: Австралія, Австрія, Азербайджан, Албанія, Андорра, Антигуа, Аргентина, Вірменія, Барбадос, Барбуда, Беліз, Білорусь, Бельгія, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Ботсвана, Бруней, Даруссалам, Колишня Югославська республіка, Македонія, Вануату, Угорщина, Венесуела, Німеччина, Гондурас, Гренада, Греція, Грузія, Данія, Домініка, Домініканська республіка, Ізраїль, Індія, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Італія, Кабо-Верде, Казахстан, Кіпр, Китайська народна республіка, Колумбія, Корейська Республіка, Латвія, Лесото, Ліберія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Маврикій, Малаві, Мальта, Маршаллові острови, Мексика, Республіка Молдова, Монако, Монголія, Намібія, Нідерланди, Ніуе, Нова Зеландія, Норвегія, Об'єднане королівство Великобританії та Північної Ірландії, Сполучені Штати Америки, Острови Кука , Панама, Перу, Польща, Португалія, Республіка Чехія, Російська Федерація, Румунія, Сальвадор, Самоа, Сан-Марино, Сан-Томе і Прінсіпі, Свазіленд, Сейшельські острови, Сент-Вінсент і Гренадіни, Сент-Кітс і Невіс, Сент- Люсія, Сербія, Словаччина, Словенія, Суринам, Тонга, Тринідад і Тобаго, Туреччина, Україна, Фіджі, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чорногорія, Швейцарія, Швеція, Еквадор, Естонія, Південна Африка, Японія.

Якщо країни немає в списку країн-учасниць Гаазької конвенції, то проводиться процедура консульської легалізації.

Легалізація та проставлення апостилю не потрібні, якщо міжнародним договором передбачено скасування або спрощення цих процедур,на території Євросоюзу необхідно поставити на них апостиль.

Право на безпосереднє проставлення апостиля має Міністерство освітиі науки України, право на легалізацію- Міністерство закордонних справ. 

Остання редакція: 25.01.16