Помилки, які не потрібно допускати в резюме21 Грудня 2021р.

#статті_перспектива
Помилки, які не потрібно допускати в резюме
Підсумуємо деякі типові помилки, яких регулярно припускаються пошукачі роботи, укладаючи свої резюме.

Блок «Особисті дані». Детально розписувати свій сімейний стан і розповідати історію життя не потрібно. Скільки дітей ви маєте, як складався ваш життєвий шлях і т.д. – на рішення ейчара звернути увагу саме на ваше резюме не вплинуть. Пишіть коротко і по суті.
До речі, приділіть увагу фотографії, яку ви розмістите в резюме. Вдало підібрана фотографія (це має бути портретне фото високої якості) – запорука того, що рекрутер захоче заглибитися в деталі вашого резюме. Потурбуйтеся про те, щоб фото справляло позитивне враження. Пам’ятайте, що ви не на паспорт фотографуєтесь.

Блок «Контакти».  Полегшіть роботу рекрутера, вказавши всі свої наявні профілі в соцмережах. Але перед цим перевірте свої акаунти, чи немає в них небажаної для потенційного роботодавця інформації.
Ще одна помилка – змінювати ваше ім’я і прізвище в резюме, щоб теперішній роботодавець не дізнався, що ви підшукуєте інше місце роботи. Річ у тому, що майбутній роботодавець, дізнавшись про ваш обман, швидше за все, розглядати вашу кандидатуру не захоче.

Блок «Освіта». Вказуйте освіту, що відповідає тій посаді, яку ви хочете отримати. Якщо ви здобули гуманітарну освіту, але з часом вирішили перевчитися, приміром, на програміста – вказуйте тільки завершені курси з програмування і додайте посилання на ваші завершені проекти. Пам’ятайте, що рекрутери витрачають в середньому одну хвилину на кожне резюме, і перечитувати, де ви навчалися до того, як вирішили змінити професію, ніхто не буде.

Блок «Досвід роботи». Не розписуйте детально кожну посаду, на якій ви працювали останні 15-20 років. Рекрутеру важливо дізнатися про ваші теперішні навички, і те, чим ви займалися на останній посаді. Тому про найперші місця роботи пишіть найкоротше, а вже детальніше можна розписати про останнє місце роботи.

Ще одна типова помилка – писати одне й те саме щодо кожного місця роботи. Очевидно, що обов’язки на кожній роботі дещо відрізнялися.