Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Монографії кафедри

 

Цифрова економіка: Вплив інформаційно-комунікаційних технологій на людський капітал та формування компетентностей майбутнього: монографія / Л. Л. Антонюк, Д. О. Ільницький, Л. О. Лігоненко, О. О. Денісова та ін.; за ред. Антонюк Л., Ільницького Д., Севастюк А.. Київ: КНЕУ, 2021. 337 с.

ISBN 978-966-926-372-8.

УДК 005.96:005.336.2]:004.77

Місія університету – здійснення вагомого вкладу у суспільний розвиток через дослідження, генерування нових знань, їх поширення та підготовку конкурентних фахівців і креативних особистостей. У науково-аналітичному звіті систематизовано закономірності, особливості та передумови і наслідки процесів цифрової трансформації національних економічних моделей. Проаналізовано моделі цифрової економіки, потреби та думки громадян щодо впливу ІКТ на людський капітал та формування навичок майбутнього. Цей звіт

виконано в рамках дослідницького проекту, ключовим завданням якого є підготовка рекомендацій для створення дорожньої карти розвитку людського капіталу та формування компетентностей майбутнього.

Призначено для керівників органів державного управління, компаній та закладів вищої освіти, дослідників, підприємців, управлінців, викладачів, студентів та широкого загалу читачів, які цікавляться питаннями конкурентоспроможності національної економіки та розвитку моделі цифрової економіки України.

Конкурентні моделі управління якістю вищої освіти у XXI столітті :монографія. Вид. 2-е доповн. та перероб. / [Д. Г. Лук’яненко,Л. Л. Антонюк, Н. В. Василькова, Д. О. Ільницький та ін.] ; за ред. д.е.н.,проф. Д. Г. Лук’яненка та д.е.н., проф. Л. Л. Антонюк. — К. : КНЕУ, 2021. —472 с.

ISBN 978–966–926–262–2

ISBN 978–966–926–349–0

У колективній монографії вчених ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана», Вищої школи менеджменту інформаційних систем (ISMA, Латвія) та представників Української асоціації досконалості та якості за результатами фундаментального дослідження «Глобальні імперативи конкурентоспроможності національних систем вищої освіти» систематизовано методологічні засади американської, європейської та японської моделей  управління якістю вищої освіти. Узагальнено кращий світовий досвід функціонування національних систем вищої освіти, їх інструментарій та механізми управління. Дослідженозакономірності та особливості маркетингового, акредитаційного та профорієнтаційногокомпонентів формування якості у вищій освіті. На основі моделі досконалості Європейського фонду управління якістю обґрунтовано комплексні пропозиції щодо стратегічних напрямів розвитку системи управління якістю вищої освіти в Україні.

Призначена для керівників закладів вищої освіти та органів державного управління, дослідників, викладачів, стpудентів та широкого загалу читачів, які цікавляться питаннями конкурентоспроможності національних систем вищої освіти та її розвитком в Україні.

Здоров'я націй і глобальні медичні послуги: економічний вимір: монографія/ М.Ю. Поворозник, О.М. Галенко, Я.М. Столярчук. - К.: КНЕУ, 2020. - 262 с.

Монографія присвячена комплексному дослідженню глобальних трансформаційних змін системи медичних послуг в умовах розбудови сервісної економіки. Особлива увага приділена теоретичній платформі дослідження системи охорони здоров'я у глобальній системі відтворення людського капіталу з розкриттям генезису й еволюційного розвитку теорій людського капіталу та сучасних підходів до оцінки здоров'я як економіко-політичної категорії. У монографії ідентифіковано економічну природу медичних послуг та дано їх критеріально-класифікаційну ідентифікацію. На основі розкриття диспозиції медичних послуг у структурі глобальних суспільних благ комплексно проаналізовано діючі у міжнародній практиці національні моделі систем охорони здоров'я та оцінено їх конкурентні переваги.

Значна увага приділена розкриттю ключових векторних мегатрендів інстуційно-функціональних трансформацій системи медичних послуг у глобальному соціально-економічному просторі та визначенню ролі інноваційних і телекомунікаційних технологій у діджиталізації системи медичних послуг. Системно проаналізовано тенденції розвитку міжнародного медичного туризму як трансфункціонального компоненту формування їх глобального сегменту. Монографія містить результати авторських досліджень управлінсько-економічних проблем вітчизняного сектору охорони здоров'я та прогнозування кон'юнктурних параметрів ринку медичних послуг України у контексті макроекономічного зростання. Визначено стратегічні напрями розбудови національної системи медичних послуг у форматі європейських соціальних стандартів. 

Монографія призначена для науковців, еономістів-практиків, викладачів, аспірантів, працівників органів державної виконовчої влади та студентів економічних спеціальностей.

Інтелектуальне лідерство в парадигмі глобального економічного розвитку: монографія / Цимбал Л.І. - Київ: КНЕУ, 2019. - 343, [1] с.

ISBN 978-966-926-192-2

Монографія присвячена висвітленню теоретичних та методичних засад дослідження феномену інтелектуального лідерства в глобальному економічному середовищі. Здійснено комплексне дослідження та узагальнення сучасної парадигми економічного розвитку, ключових передумов та чинників інтелектуалізації економіки. Висвітлено сутність, детермінанти та форми прояву інтелектуального лідерства різнорівневих суб'єктів в глобальному економічному середовищі. Запропоновано методичні підходи до оцінки інтелектуального лідерства країн та проаналізовано світовий досвід реалізації стратегій розвитку країн на основі активної інтелектуалізації. Дана оцінка сучасних можливостей досягнення інтелектуального лідерства Україною, за пропоновані можливі стратегії реалізації такої мети та пріоритетні напрями економічного, соціального та технологічного розвитку України в глобальному середовищі на засадах інтелектуалізації.

Призначено для науковців, викладачів, працівників освіти, державних службовців та дослідників, які цікавляться питаннями інтелектуалізації та досягнення інтелектуального лідерства в глобальному економічному середовищі.

УДК 316.46:005.336.4]:316.324

Інтеграція України в глобальній соціально-економічний простір: монографія/ НАН України, ДУ "Ін-т екон. та прогноз. НАН України; Інситут демографії та соціальних досліджень ім.Птухи; МОН України; ДННУ "Академія фінансового управління"; КНЕУ ім. В. Гетьмана; ОНЕУ. - Київ, 2019. - 287, [1] c.

Колектив авторів: Білорус О.Г. (р.2), Власов В.І. (р.3), Гриценко А.А. (р.1), Єфименко Т.І. (р.2,6), Звєряков М.І. (р.4.), Лібанова Е.М. (р.7,8), Лук'яненко Д.Г. (р.3,7,9), Поручник А.М. (р. 5,7,9).

ISBN 978-966-02-8961-1

У роботі на основі узагальнення результатів багаторічних досліджень авторів, викладених більш ніж 400 опублікованих працях, розкрито зміст і форми суперечливого процесу інтеграції України в глобальний соціально-економічний простір. Визначено логіку історичного розвитку процесу глобалізації соціально-економічного простору і місце в ньому України. Показано, що внаслідок поєднання інверсійного типу ринкової трансформації та глобалізації Україна потрапила в інверсійну пастку, яка зумовила циклічно-кризову соціально-економічну динаміку. Викладено наукові основи збалансованого входження України в глобальний соціально-економічний простір та концептуальні засади її фінансово-економічної безпеки в цьому процесі. Запропоновано напрями і шляхи подолання кризової соціально-економічної динаміки та корекції соціально-економічної політики з урахуванням  дестабілізаційного впливу глобалізаційних чинників.

УДК 339.92(477): 330.342.146-027.511

Глобальні центри стратегічного партнерства України: монографія / С. О. Куршутов, Я. М. Столярчук, О. М. Галенко, Н. С. Зарицька. – К., 2019. – 304 с.

Монографія присвячена системному дослідженню теоретичних і практичних питань розвитку стратегічного партнерства України у глобальній економічній системі. У роботі розкрито характер і ключові векторні мегатренди глобальної трансформації світового порядку. Дано системну оцінку сучасних масштабів, структури і тенденцій розвитку стратегічного співробітництва України з державами Європейського Союзу у контексті розбудови європейсько-континентальної моделі міжнародного поділу праці. Значна увага приділена комплексному дослідженню економічного співробітництва України і Сполучених Штатів Америки в умовах формування глобальної моделі світового економічного порядку з аналізом двосторонньої торговельної, інвестиційно-виробничої і науково-технічної співпраці країн. Обґрунтовано ключові напрями розбудови українсько-американського стратегічного партнерства у контексті імплементації Угоди про асоціацію між Україною і ЄС, визначено механізми удосконалення системи міжнародної технічної допомоги Сполучених Штатів Україні як ключового фактору регіональної безпеки у Європі. На основі комплексного аналізу сучасного стану економічного співробітництва України з державами Азії визначено ключові пріоритети реалізації азійського вектору реалізації міжнародної економічної стратегії України у глобальній економічній системі.

Монографія призначена для науковців, економістів-практиків, викладачів, аспірантів, працівників органів державної виконавчої влади та студентів економічних спеціальностей.

Конкурентна платформа економічної самодостатності України у глобальному світі: монографія / [А. М. Поручник, Д. Г. Лук’яненко, Я. М. Столярчук та ін.]. — Київ : КНЕУ, 2019. — 293, [3] с.

ISBN 978-966-926-299-8

Монографію присвячено системному дослідженню теоретичних і практичних питань конкурентного розвитку України у глобальній економічній системі. Розкрито глобалізаційну парадигму економічного розвитку, об’єктивні передумови та фактори формування нового міжнародного економічного порядку. Визначено критерії та принципи перерозподілу світової економічної влади за умов глобалізації, обґрунтовано інституціонально-економічну конфігурацію глобального економічного порядку та описано сучасний ресурсний потенціал конкурентоспроможного розвитку країн. Значну увагу приділено комплексному дослідженню інноваційно-ресурсного забезпечення конкурентоспроможного розвитку України з оцінкою глобальних і регіональних вимірів її економічного розвитку й обґрунтуванням мобілізаційної моделі як вирішальної умови досягнення Україною економічної самодостатності. На підставі комплексного аналізу євроінтеграційних та глобалізаційних детермінантів досягнення Україною економічної самодостатності висвітлено міжнародні механізми забезпечення її енергетичної незалежності, євроінтеграційну стратегію держави у реалізації концепції конкурентного розвитку й оцінено очікувані соціально-економічні результати реалізації стратегії конкурентного розвитку держави на період до 2030 р.

УДК 339.9:[338.1(477):339.137

Конкурентні моделі управління якістю вищої освіти у XXI столітті : монографія / [Д. Г. Лук’яненко, Л. Л. Антонюк, Н. В. Василькова, Д. О. Ільницький та ін.] ; за ред. д.е.н., проф. Д. Г. Лук’яненка та д.е.н.,проф. Л. Л. Антонюк. — К. : КНЕУ, 2019. — 380, [4] с.

ISBN 978–966–926–262–2

У колективній монографії вчених ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана», Вищої школи менеджменту інформаційних систем (ISMA, Латвія) та представників Української асоціації досконалості та якості за результатами фундаментального дослідження «Глобальні імперативи конкурентоспроможності національних систем вищої освіти» систематизовано методологічні засади американської, європейської та японської моделей управління якістю вищої освіти. Узагальнено кращий світовий досвід функціонування національних систем вищої освіти, їх інструментарій та механізми управління. Досліджено закономірності та особливості маркетингового, акредитаційного та профорієнтаційного компонентів формування якості у вищій освіті. На основі моделі досконалості Європейського фонду управління якістю обґрунтовано комплексні пропозиції щодо стратегічних напрямів розвитку системи управління якістю вищої освіти в Україні.

Призначена для керівників закладів вищої освіти та органів державного управління, дослідників, викладачів, студентів та широкого загалу читачів, які цікавляться питаннями конкурентоспроможності національних систем вищої освіти та її розвитком в Україні.

УДК 378.014.6:005.6:005.332.4

Глобальні ланцюги вартості в економічному зростанні: монографія / Н.I. Черкас. -Львів: СПОЛОМ, 2018. - 388 с. : рис., табл. - Бібліогр. : с. 349-386 (700 назв.).

ISBN 978-966-919-448-0.

У контексті визначення напрямків реформування національної економіки та стимулю-вання соціально-економічного розвитку України досліджено провідні тенденції у світовій економіці, зокрема фрагментацію виробництва, формування та поширення глобальних ланцюгів створення вартості, розвиток Індустрії 4.0. У роботі проведено дослідження панельних даних країн Європи для визначення впливу чинників бізнес-середовища та інтеграційних процесів на конкурентоспроможність та ефективність участі країн у гло-бальних виробничих мережах на національному та секторно-регіональному рівнях. Про-аналізовано основні тенденції зовнішньої торгівлі кінцевою та проміжною продукцією США та Китаю з точки зору створення доданої вартості у світових виробничих мережах.
3 використанням моделі векторної авторегресії за квартальними даними України оцінено секторальний вплив експорту-імпорту на ВВП і промислове виробництво, що дозволило обгрунтовати стратегічні напрями структурних реформ та інституційних змін для досяг-нення економічної модернізації і ефективної інтеграції до глобальних ланцюгів вартості Для науковців, працівників органів державного управління, фахівців з питань міжна-родної торгівлі та державної промислової політики, викладачів, докторантів, аспірантів та студентів економічних спеціальностей у вищих навчальних закладах.

УДК 330.341

Франция в глобальном мире: поиск конкурентной стратегии: монография/ Я.М. Столярчук, Н.А. Татаренко, А.М. Поручник, К.И. Звиргзде. - К.: ДАУ, 2017. - 322 с.

ISBN 978-617-7037-13-1

Раскрыты теоретические и практические проблемы реализации стратегий национального развития в условиях формирования нового мирового порядка. Значительное внимание уделено прогнозированию сценариев глобального экономического развития, исследдованию национальных интересов в парадигме нового миропорядка, идентификации стратегических векторов реструктуризации глобальной экономики, а также оценке ключевых направлений модернизации национальних экономичиских стратегий в условиях глобальной неустойчивости. Сформулирован авторский концептуальный подход ккк анализу этапов и механизмов реализации Францией национальной стратегии экономического развития в совокупности внешнеторгового, инвестиционного и научно-технического компонентов. Обоснованы ключевые направления трансформации стратегии Фпвнции в условиях обострения глобального соперничества в военно-полетической, финансовой и миграционной сферах.

Для предподавателей, ученых, асптрантов и студентов экономического профиля, а также для всех, кто интерисуется глобальными процессами.

УДК 338.1; 339.97

ББК 66.4(4Фра)

УКРАЇНА 2030: Доктрина збалансованого розвитку. Видання друге. - Львів: Кальварія, 2017. - 164 с.

Авторський колектив: Жилінська О.(науковий редактор), Мельничук О. (відповідальний редактор), Антонюк Л., Гуменна О., Радчук А., Столярчук Я., Тарута С., Харламова Г., Чала Н., Шнирков О.

ISBN 978-966-663-392-0

У цій книжці вперше пропонуються конкретні терміни запуску та реалізації механізмів збалансованого розвитку принципово нової траєкторії економічного зростання України до 2030 року.

Спираючись на дослідження та розрахунки в форматі системного аналізу провідних наукових інституцій України, визначено деталізований перелік основних шести гальмівних факторів, усунення яких створить передумови для економічного стрибка України. Проаналізувавши чинну економічну модель у співвідношенні до обраного у новій Доктрині курсу на економіку розумного і збалансованого зростання, завдяки новому для України сценарному підходу прогнозування, пропонується модель збалансованого розвитку, яка має стати основним інструментом для подальших розрахунків та деталізацій вузькоспеціальних програм розвитку України.

УДК 338.2

У45

Глобальний ринок інтелектуальної власності: масштаби, структура, інститути: монографія / Я. М. Столярчук, О. М. Галенко, О. Ю. Біленький,  В. М. Столярчук. – К.: КНЕУ, 2016. –272 с.

Монографія присвячена системному дослідженню теоретичних і практичних питань функціонування, інституціоналізації та регулювання світового ринку інтелектуальної власності в умовах економічної глобалізації. Значна увага приділена  |громадських|розкриттю креативної природи продукту інтелектуальної праці та ідентифікації критеріїв його економічної оцінки. Комплексно проаналізовано світогосподарські структурні трансформації як матеріальну основу формування ринку інтелектуальної власності, а також розкрито його інституційний формат. Дано системну оцінку сучасних масштабів, структури і тенденцій розвитку глобального ринку інтелектуальної власності; проаналізовано діючі економіко-правові механізми її захисту на національному, регіональному і глобальному рівнях. Визначено кількісні й якісні параметри розвитку ринку інтелектуальної власності України та узагальнено нормативно-правові основи його регулювання. Значну увагу приділено обґрунтуванню стратегічних пріоритетів нарощування конкурентних позицій України на глобальному ринку інтелектуальної власності.

Монографія призначена для науковців, економістів-практиків, викладачів, аспірантів, працівників органів державної виконавчої влади та студентів економічних спеціальностей.

УДК 339.166.5 (100)

ББК 65.9 (0) 422.5

Фінансові ринки Південно-Східної Азіїдиверсифікаційна панорама: монографія / О. М. Галенко, Я. М. Столярчук, А. В. Шлапак. – К.: "Новий друк", 2016. – 332 с.

Монографія присвячена системному дослідженню процесів розвитку світового фінансового ринку у парадигмі фінансового глобалізму. Значна увага приділена теоретичному дискурсу диверсифікації фінансових ринків в умовах глобалізації у контексті розкриття її сутності та рушійних сил, ідентифікації ключових форм вияву та визначення глобалізаційних імперативів розвитку. На основі комплексного аналізу сучасних тенденцій глобалізаційної диверсифікації фінансових ринків країн Південно-Східної Азії обґрунтовано її поліструктурний характер, а також визначено фактори, котрі гальмують диверсифікацію регіонального банківського сектору, фондових та валютних ринків. Розкрито інтеграційно-диверсифікаційний ресурс підвищення фінансової конкурентоспроможності країн Південно-Східної Азії. Визначено передумови та сценарії формування спільного фінансового простору країн регіону, обґрунтовано ключові напрями і механізми інтеграції їх банківських систем та розкрито інтеграційну платформу валютної інтеграції у регіоні.

Монографія призначена для науковців, економістів-практиків, викладачів, аспірантів, працівників органів державної виконавчої влади та студентів економічних спеціальностей.

УДК 336.76.021.005.52(5-11-13)

ББК 65.262.2(57)

Глобальна конкуренція в науково-освітньому просторі: монографія/ Д. О. Ільницький. - К.: КНЕУ, 2016. - 445, [3] c.

ISBN 978-966-926-092-5

У  монографії здійснено комплексне узагальнення й дослідження сучасної парадигми та практики  глобальної конкуренції, стратегій та ресурсів суб'єктів у сфері науки та освіти як важливої компоненти глобальної економіки знань. Висвітлено єдність і взаємозалежність високого конкурентного статусу національної економіки, підприємств і науково-освітньої системи, закладів вищої освіти й досліджень. Розкрито передумови та чинники формування глобального науково-освітнього простору, описано трансформацію національних стратегій науково-освітньої діяльності, інституціонально-галузевий та регіональний формати глобальної конкуренції в науково-освітньому просторі, креативну функцію університетів.

Призначено для науковців, освітян і дослідників, практиків та осіб, які навчаються як в універститетах, так і самостійно.

 УДК 005.332.4:(001+378):339.9

ББК 74.484.4

Стратегії конкурентного розвитку у глобальній економіці: монографія / [А. М. Поручник, Я. М. Столярчук, А. М. Колот та ін.]; за заг. ред. А. М. Поручника та Я. М. Столярчук. — К. : КНЕУ, 2016. — 331, [5] с.

ISBN 978-966-926-119-9

Монографію присвячено комплексному дослідженню стратегій конкурентного розвитку суб’єктів міжнародної економічної системи та напрямів їх трансформації у глобальному середовищі. Значну увагу приділено аналізу стратегічних пріоритетів економічного розвитку окремих країн та регіонів за умов глобальної нестійкості крізь призму реалізації національних інтересів і досягнення глобальних цілей. На основі системного аналізу сучасних тенденцій глобальної корпоратизації економічної діяльності висвітлено особливості галузево-секторальних політик ТНК і сутність новітньої конкупераційної моделі міжкорпоративної взаємодії на глобальних ринках. У контексті соціалізації глобальної економіки також розкрито філософію соціальної відповідальності з ідентифікацією її суб’єктів та механізму впливу на сучасні стратегії конкурентного розвитку держав і корпоративного сектору.

Призначено для науковців, економістів-практиків, викладачів, аспірантів, працівників органів державної виконавчої влади та студентів економічних спеціальностей.

УДК 339.92:339.137.2

ББК 65.52

Міжнародна економіка: підручник/ Д. Г. Лук’яненко, А. М. Поручник, Я. М. Столярчук. — К. : КНЕУ, 2014. — 762 с.

ISBN 978–966–483–928–7

У підручнику викладено основні питання сучасної міжнародної економіки як науки, узагальнено її теоретико-методологічний арсенал, розкрито історичну еволюцію та особливості розвитку в глобалізаційну епоху. Міжнародна економіка розглядається як економічна система, що об’єднує традиційні та новітні форми, механізми й інструменти реалізації міжнародних відносин між

суб’єктами економічної діяльності різного рівня. Особлива увага приділяється аналізу трансформацій, яких зазнали класичні форми міжнародних економічних відносин, — міжнародна торгівля, міжнародний рух інвестиційного та кредитного капіталу, міжнародна міграція робочої сили та міжнародні валютно-фінансові відносини. Важливе місце відведено вивченню процесів регіональної економічної інтеграції та глобального економічного розвитку. Кожний розділ підручника містить комплекс питань, пов’язаних з участю України в міжнародних економічних відносинах.

Для студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів.

УДК 339.9(075.8)

ББК 65.5я73 

Дослідницькі університети: світовий досвід та перспективи розвитку в Україні: монографія / [А. Ф. Павленко, Л. Л. Антонюк, Н. В. Василькова, Д. О. Ільницький та ін.] ; за заг. ред. д.е.н., проф. А. Ф. Павленка та д.е.н., проф. Л. Л. Антонюк. — К. : КНЕУ, 2014. — 350, [2] с.

ISBN 978–966–483–881–5

У колективній монографії вчених Інституту вищої освіти ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» та Університету Бредлі (США) за результатами наукового дослідження систематизовано методологічні засади міжнародної конкурентоспроможності дослідницьких університетів; узагальнено досвід становлення університетів світового класу; з’ясовано їх роль та значення для економічного зростання країн; досліджено сучасні світові тенденції розвитку вищої школи та механізм формування конкурентних переваг закладів вищої освіти на глобальному ринку освітніх послуг, існуючі в міжнародній практиці системи рейтингування дослідницьких університетів; проаналізовано конкурентний стан українських вищих навчальних закладів та визначено стратегічні напрями створення і розбудови в Україні дослідницьких університетів світового рівня.

Призначена для керівників вищих навчальних закладів та органів державного управління, дослідників, викладачів, студентів, широкого загалу читачів, які цікавляться питаннями вищої освіти та конкурентним лідерством дослідницьких університетів і їх розвитком в Україні.

УДК 378.4(100+477):001.891

ББК 72.471.3

Глобальное экономическое развитие: тенденции, асимметрии, регулирование:монография / [Д. Лукьяненко, В. Колесов, А. Колот, Я.Столярчук и др.]; под науч. ред. профессоров Д. Лукьяненко, А. Поручника, В. Колесова. — К.: КНЭУ, 2013. — 466, [2] с.

ISBN 978-966-483-701-6

Раскрыты теоретические и практические проблемы глобального экономического развития, его движущие силы и формы, ключевые тенденции и ресурсный потенциал. Значительное внимание уделено исследованию глобальных асимметрий развития мирового хозяйства, оценке их уровня в инвестиционно-производственной, инновационно-технологической, торговой, финансовой и социально-трудовой сферах. Сформулирован авторский концептуальный подход к анализу процессов формирования нового мирового экономического порядка с доминированием роли ТНК, а также условий и факторов усиления позиций новоформирующихся центров глобального экономического соперничества. Обоснованы направления развития институтов глобального менеджмента в контексте обеспечения мирового экономического равновесия.

Для преподавателей, ученых, аспирантов и студентов экономического профиля, а также для всех, кто интересуется глобальными процессами.

УДК 339.9.01

ББК 65.52 

Ресурси та моделі глобального економічного розвитку: монографія / [Д. Г. Лук’яненко, А. М. Поручник, А. М. Колот, Я. М. Столярчук, та ін.] ; за заг. ред. докторів екон. наук, професорів Д. Г. Лук’яненка та А. М. Поручника. — К. : КНЕУ, 2011. — 703, [1] с.

ISBN 978–966–483–537–1

Монографія присвячена системному дослідженню світогосподарських трансформацій крізь призму ефективного використання глобального ресурсного потенціалу та модернізації національних стратегій економічного розвитку. Дається оцінка інноваційно-технологічного ресурсу глобального розвитку, визначаються позиції транснаціональних корпорацій на світовому ринку та характеризуються галузево-секторальні пропорції глобальної економіки. Окреслено домінанти розвитку міжнародної торгівлі й маркетингу та ключові компоненти фінансового механізму забезпечення світової економічної рівноваги в єдності диверсифікації фінансово-банківської діяльності та інструментів розвитку фондового та валютного ринків. Проведено факторний аналіз конкурентного лідерства ТНК та визначено вплив регіонально-інтеграційних чинників на конкурентоспроможний розвиток країн. Значну увагу приділено дослідженню соціального виміру глобальної моделі економічного розвитку та аналізу напрямків сучасної модифікації соціально-трудової сфери.

Призначено для науковців, економістів-практиків, викладачів, аспірантів, працівників органів державної виконавчої влади та студентів економічних спеціальностей.

УДК 339.7

ББК 65.52

Конвергенція економічних моделей Польщі та України : монографія/ К 64 [Д. Лук'яненко, В. Чужиков, М.Г. Вожжняк та ін]; за наук. ред. Д. Лук'яненка, В. Чужикова, М.Г. Вожняка. - К.: КНЕУ, 2010. - 719, [1] c. 

ISBN 978-966-483-339-1

У спільній українсько-польській монографії розглядаються багатосторонні аспекти двосторонніх відносин. Виявлені важливі риси конвергенції соціально-економічних систем у контексті розвитку глобалізаційних та євроінтеграційних процесів, а також подальшої трансформації країн Центральної та Східної Європи. Виокремлено характерні риси еволюції господарських моделей Польщі та України. Розкрито особливості застосування механізмів та інструментів  конвергенції національних економік двох країн. Дослідницький інтерес авторів монографії сконцентровано на диверсифікації двосторонніх економічних відносин та підпорядковано фундаментальній меті  - коінтеграції України та ЄС і можливого використання польського досвіду щодо системної трансформації вітчизняної соціально-економічної моделі.

Книгу адресовано науковцям, політикам, громадським діячам, дипломатам, міжнародним експертам та багатьом тим, кому не байдужа європейська перспектива України.

УДК 330.34.014

ББК 65.011.34

Антициклічне регулювання ринкової економіки: глобалізаційна перспектива: монографія / Д. Г. Лук’яненко, А. М. Поручник, Я. М. Столярчук [та ін.]; за заг. ред. д-ра екон. наук, проф. Д. Г. Лук’яненка та д-ра екон. наук, проф. А. М. Поручника. — К.: КНЕУ, 2010. — 334, [2] с.

ISBN 978–966–483–386–5      

У монографії проведено комплексне дослідження циклічно-нерівномірного характеру розвитку капіталістичної ринкової системи з розкриттям еволюції його соціально-економічних вимірів, визначено критерії ідентифікації економічних циклів та здійснено економетричне оцінювання економічних циклів ХХ ст. Значну увагу приділено оцінюванню ефективності ключових важелів та інструментів антициклічного регулювання економіки, ре-

алізованих провідними країнами світу протягом останнього століття. Досліджено модифікацію циклічної форми руху капіталістичного відтворення в епоху глобалізації та розкрито політекономію глобального економічного циклу. Розглядається також вплив глобальної економічної кризи 2007—2009 рр. на економіку України у її галузево-секторальному вимірі та визначаються національні пріоритети антициклічного регулювання української економіки.

Для науковців, економістів-практиків, викладачів, аспірантів, працівників органів державної виконавчої влади та студентів економічних спеціальностей.

УДК 330.342

ББК 65.050.1

Глобальні асиметрії економічного розвитку: монографія/ Столярчук Я.М. - К.: КНЕУ, 2009. - 302, [2] С.

ISBN 978-966-483-226-4

У монографії комплексно досліджено теоретичні засади глобального економічного розвитку, доведено його асиметричний характер, обумовлений дією об'єктивних та суб'єктивних чинників, та розкрито основні форми вияву глобальних асиметрій економічного розвитку. На підставі діалектичної парадигми з'ясовано рушійні сили та ключові суперечності глобального економічного розвитку та визначено перспективи формування нового світового економічного порядку. Значну увагу приділено дослідженню характеру структурних трансформацій у світовому господарстві на глобальній стадії його розвитку та окресленню умов та чинників формування нових світових центрів економічного суперництва. Висвітлено магістральні напрями розвитку інститутів глобального менеджменту для забезпечення світової економічної рівноваги.

Призначено для науковців, економістів-практиків, виклаачів, аспірантів та студентів економічних спеціальностей.

УДК 330.34

ББК 65.013

Національний інтерес України: економічна самодостатність у глобальному вимірі: Монографія/ Поручник А.М. - К.: КНЕУ, 2008. - 352 с.

ISBN 978-966-483-121-2

У монографії проведено комплексний аналіз сутності категорії "національний інтерес", розкрито характер і структуру національних економічних інтересів України та визначено основні механізми їх реалізації у внутрішній і зовнішній сферах. Значну увагу приділено дослідженню проблем, що виникають у процесі трансформаційних перетворень української економіки, та обгрунтовано необхідність  досягнення Україною  економічної самодостатності в умовах глобальних викликів на основі національної ідеї та поетапного опанування постіндустріальної моделі розвитку. Розглядається також питання вибору Україною оптимального варіанта інтеграційної моделі в умовах полівекторності.

Монографія призначена для науковців, практиків-економістів, аспірантів, державних службовців та студентів економічних спеціальностей.

УДК 339.9.012.436

ББК 65.9 (4Укр)+65.54

Глобальна економіка ХХІ століття: людський вимір: монографія / Д. Г. Лук’яненко, А. М. Поручник, А. М. Колот [та ін.]; за заг. ред. д-ра екон. наук, проф. Д. Г. Лук’яненка та д-ра екон. наук, проф. А. М. Поручника. — К. : КНЕУ, 2008. —420, [4] с.

ISBN 978-966-483-215-8

У монографії проведено комплексне дослідження основних тенденцій глобального економічного розвитку, розкрито його суперечності та асиметрії. Оцінено людський вимір пост-індустріальної моделі економічного розвитку, досліджено місце інноваційної праці та інтелектуального капіталу у системі факторів формування економіки знань, а також розкрито форми прояву інтелектуалізації глобальної економічної системи. Значну увагу приділено до-слідженню еволюції мотиваційних теорій підприємницької діяльності, типологізації моделей підприємницької поведінки у розвинутих ринкових системах та визначенню напрямків їх трансформацій в умовах глобалізації. Розкрито характер, масштаби та структуру інвестицій у розвиток людського ресурсу країн-ключових інноваторів та обґрунтовано шляхи ефективної реалізації людського капіталу України на основі використання її сучасного економічного потенціалу.

Монографія призначена для науковців, економістів-практиків, викладачів, аспірантів, працівників органів державної виконавчої влади та студентів економічних спеціальностей.

УДК 339.92:331.101.262

ББК 65.52

Глобальна конкурентоспроможність: теоретичні та прикладні аспекти:Монографія/Швиданенко О.А.- К.: КНЕУ, 2007. - 312 с.

ISBN 966-574-963-3

Монографія присвячена дослідженню теоретичних, методологічних і прак-тичних засад глобальної конкурентоспроможності, особливостей формування і перспектив розвитку системи забезпечення конкурентоспроможності націона-льної економіки. 3 позицій системного аналізу розглядаються теоретико-методологічні основи та рушійні сили глобального економічного розвитку, ста-новлення і розвиток глобальної парадигми міжнародної конкурентоспроможнос-ті, визначено фактори її формування з урахуванням сучасних трансформаційних процесів. Сформульовано основні положення сучасної конфігурації глобального ринку та стратегії конкурентоспроможності ринкових субʼєктів за умов глобаль-ної конкуренції, здійснено міжкраїнний факторний аналіз конкурентоспромож-ності та обгрунтовано базові положення взаємодії національних господарств у макроінтегрованому просторі.

Монографія розрахована на працівників органів державної виконавчої влади, науковців, викладачів, аспірантів, магістрів.

ББК 65.5

Управління міжнародною конкурентоспроможністю в умовах глобалізації економічного розвитку: Монографія: У 2 т. - Т. I / Д. Г. Лук'яненко, А. М. Поручник, Л. Л. Антонюк та ін.; За заг. ред. Д. Г. Лукʼяненка, А. М. Поручника. - К.: КНЕУ, 2006. - 816 с.

ISBN 966-574_920-X
ISBN 966-574_921-8 (Том I)

У колективній монографії вчених факультету міжнародної економіки і менеджменту Київсько-го національного економічного університету імені Вадима Гетьмана комплексно аналізуються про-цеси конкурентної взаємодії країн на світовому ринку в умовах його глобалізації. Розкрито сучасні парадигмальні засади і механізми реалізації конкурентних стратегій субʼєктів міжнародних еконо-мічних відносин. Особливу увагу приділено ролі маркетингових технологій у просуванні товарів та послуг на міжнародні ринки, впливу інноваційних процесів на підвищення конкурентного статусу країн. Визначено шляхи нарощування Україною конкурентних переваг на світовому ринку високо-технологічної продукції з використанням інструментів фінансової глобалізації. Висвітлено процеси формування бізнес-моделей транснаціональних корпорацій, класифіковано підходи до управління ними, окреслено регіональні та соціальні аспекти формування системної конкурентоспроможності держави. Також подано й екологічний компонент конкурентоспроможності ТНК.
Для науковців, викладачів, студентів, широкого загалу читачів, які цікавляться проблема-ми міжнародної конкурентоспроможності країн.

ББК 65.5

 

Управління міжнародною конкурентоспроможністю в умовах глобалізації економічного розвитку: Монографія: У 2 т.Т. II / Д. Г. Лук'яненко, А. М. Поручник, .. Л. Антонюк та ін.; За заг. ред. Д. Г. Лукʼяненка, А. М. Поручника.- К.: КНЕУ, 2006. - 592 с.

ISBN 966-574_920-X
ISBN 966-574-922-6 (Том II)

У колективній монографії вчених факультету міжнародної економіки і менеджменту Київсько-го національного економічного університету імені Вадима Гетьмана комплексно аналізуються про-цеси конкурентної взаємодії країн на світовому ринку в умовах його глобалізації. Розкрито сучасні парадигмальні засади і механізми реалізації конкурентних стратегій субʼєктів міжнародних еконо-мічних відносин. Особливу увагу приділено ролі маркетингових технологій у просуванні товарів та послуг на міжнародні ринки, впливу інноваційних процесів на підвищення конкурентного статусу країн. Визначено шляхи нарощування Україною конкурентних переваг на світовому ринку високо-технологічної продукції з використанням інструментів фінансової глобалізації. Висвітлено процеси формування бізнес-моделей транснаціональних корпорацій, класифіковано підходи до управління ними, окреслено регіональні та соціальні аспекти формування системної конкурентоспроможності держави. Також подано й екологічний компонент конкурентоспроможності ТНК.
Для науковців, викладачів, студентів, широкого загалу читачів, які цікавляться проблема-ми міжнародної конкурентоспроможності країн

ББК 65.5

Практикум з міжнародного економічного аналізу: тести, вправи та задачі, проблемні ситуації, ділові ігри: Навч. посіб./ Лук'яненко Д.Г., Поручник А.М., Столярчук Я.М. - К.: КНЕУ, 2006. - 292 с.

ISBN 966-574-860-2

У навчальному посібнику подано комплекс практичних компонентів у вигляді тестів, вправ та задач, проблемних ситуацій і ділових ігор для поглибленого опанування інструментів аналізу міжнародних економічних процесів. Це дасть змогу набути навичок застосування знань в аналітичній роботі, моделювання виробничих, фінансово-кредитних, інвестиційних, комерційних та міжнародно-розрахункових ситуацій, прийняття оптимальних рішень за їх багатоваріантного вибору.

Практикум ррозрахований на студентів та викладачів, які виступають у ролі модераторів і тренерів групових семінарських та лабораторних занять під час вивчення дисципліни "Тренінг: міжнародний економічний аналіз"

ББК 65.053

Інновації: теорія, механізм розробки та комерціалізації: монографія/ Антонюк Л.Л., Поручник А.М., Савчук В.С. - К.: КНЕУ, 2003. - 394 с.

ISBN 966-574-514-X

У монографії розглядаються теоретичні засади феномену інновацій, їх класифікації. Досліджується виникнення та розвиток венчурного капіталу, його природа, джерела фінансування. Узагальнюється зарубіжний досвід організаційних форм інноваційних структур. Аналізується роль інноваційного чинника в підвищенні конкурентоспроможності національної економіки. Показано зв'язок між інноваційним розвитком та економічним зростанням різних країн в умовах глобалізації. Розглядаються тенденції, які склалися за останні роки в інноваційній сфері та всебічно аналізується інноваційна діяльність в Україні. Розкриті причини погіршення конкурентоспроможності вітчизняних виробників та зниження активності їхньої інноваційної діяльності.  Обгрунтовано необхідність переходу національної економіки на інноваційний шлях розвитку.

Розраховано на широке коло економістів-теоретиків, практиків і всіх, хто здійснює інноваційну діяльність.

ББК 65.9 (4Укр)-5

 

Остання редакція: 20.02.23