Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Облік в зарубіжних країнах

В сучасній економіці домінують тенденції інтернаціоналізації і глобалізації, за рахунок зростання між країнами обміну товарами, послугами, інвестиціями, валютами. Це потребує міжнародної гармонізації і стандартизації національних систем обміну та фінансової звітності, що в певній мірі забезпечується впровадженням МСФЗ. Разом із тим гармонізація не призводить до певної уніфікації, що обумовлено дією усталених факторів, пов’язаними з національними суверенітетами, відмінностями в умовах організації бізнесу, особливостями фінансових та фіскальних систем, соціокультурними традиціями.

Мета вивчення навчальної дисципліни – набуття студентами необхідних знань та практичних навичок з обліку в зарубіжних кранах, з урахуванням загальноприйнятих принципів та міжнародних стандартів бухгалтерського обліку.

Предметом дисципліни є – процедури фінансового та управлінського обліку, що сформувались і застосовуються у зарубіжних країнах.

Об’єктом дисципліни є активи, зобов’язання та власний капітал, їх облік у зарубіжних країнах, що сформулювався у межах англо-американської, західноєвропейської, південноамериканської, ісламської та міжнародної, так і поглиблений аналіз систем обліку країн з розвинутою ринковою економікою.

Вивчення дисципліни «Облік в зарубіжних країнах» ґрунтується на використанні інноваційних навчальних технологій. Викладення лекційного матеріалу передбачає проведення проблемних лекцій та розгляд окремих дискусійних питань. На практичних заняттях використовуються ситуаційні завдання, круглі столи, робота в малих творчих групах.

Методичні матеріали 2022 "Облік в зарубіжних країнах"

Робоча програма 2022 "Облік в зарубіжних країнах"

 

Остання редакція: 05.03.24