Відновлення меморіальної дошки КНЕУ02 Листопада 2018р.

Першого дня листопада відбулися урочистості з нагоди відновлення меморіальної дошки на честь підняття 1 травня 1966 року державного блакитно-жовтого прапора УНР на будівлі КНЕУ.

У ті часи справжні патріоти прагнули пробудити національну свідомість українців. Так, студент Київського інституту народного господарства (нині - КНЕУ) Георгій Москаленко запропонував  робітникові Віктору Куксі, з яким жив у гуртожитку на Святошино, пошити національний прапор і вивісити його на людному місці.  Спочатку обрали  центральний вокзал, а потім – будівлю головного корпусу нашого університету, що була однією з центральних на Брест-Литовському проспекті й добре  проглядалася з траси. Прапор зшили з двох жіночих шаликів, скопіювали національний герб, друкованими літерами чорнилом написали: «Ще не вмерла Україна, ще її не вбито, ДПУ». Абревіатура читалася як «Демократична партія України».

На церемонії відкриття ректор КНЕУ Дмитро Григорович Лук’яненко прочитав власний вірш,  передавши його почесному гостю, борцеві за демократію, який стояв у витоків Незалежності України,  відомому поетові Дмитру Васильовичу Павличку. Виступ поета-класика, як завжди, був емоційним й проникливим, надихнув до активної діяльності за відродження українських традицій. Поет подарував  нашому закладу збірник своїх  поезій, прочитавши вірш про омелу - символ паразитизму, що винищує все прогресивне. Дмитро Павличко побажав студентам наснаги, бути гідними патріотами держави, як славні студенти 60-х років, яких вшанували на святі.

На церемонії також виступили заступник голови Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» імені Василя  Стуса  Юрій Баланюк та голова Печерського відділення ветеранів, художник  Олесь Маркович Гриб.

Підготувала  провідний фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою ЦСЗ Лариса Гуторова.