Роботодавці залучають тих, хто прагне до постійного розвитку і лідерства01 Листопада 2018р.

Ярмарок вакансій для студентів «Кар’єра у великому місці», що вже став доброю традицією, відбувся  31 жовтня у КНЕУ. Понад тридцять компаній, фірм, підприємств запропонували свої вакансії, можливість пройти стажування. Студенти активно  заповнювали  анкети, вирішували логічні завдання під час тестування. А ще  запитували не лише про графік та зарплатню, а й про корпоративні заходи під час дозвілля.

Знайти роботу в мегаполісах — Львові, Харкові, Одесі чи Києві — простіше, ніж в областях і селах, адже вищі навчальні заклади мають спеціальні підрозділи. Серед них і наш провідний економічний університет України, де ефективно працює центр зв’язків з роботодавцями та сприяння працевлаштуванню студентів «Перспектива».

З вітальним словом перед студентами виступив ректор університету Дмитро Григорович Лук’яненко, а також поспілкувався з роботодавцями. Під час ярмарку нагороджено переможців конкурсу резюме для студентів і випускників. Автори трьох резюме, які журі визнало найкращими, отримали пам’ятні призи від організаторів

«Останнім часом дуже популярною є форма відео-резюме. Ми підкажемо, на чому саме закцентувати увагу, - сказала начальник відділу профорієнтації Шевченківської філії  Київського міського центру зайнятості Алла Мацкевич. – А ще навчимо, як краще підготувалися до телефонної бесіди». Великий запит в столиці  на економістів, менеджерів, а особливо - програмістів, фахівців комп’ютерних систем, зі штучного інтелекту. Знання іноземної мови, здебільше – англійської майже всюди є обов’язковим.

Директор Центру зв’язків з роботодавцями та сприяння працевлаштуванню студентів «Перспектива» КНЕУ Оксана Чуб переконана, що в столиці роботу не зможе знайти тільки дуже ледачий. Щороку збільшується число тих, хто поєднує навчання й роботу вже з першого курсу. Дехто навіть під час навчання стає підприємцем. Більшість випускників працюють за фахом, ефективно будують кар’єру.

Всі студенти, що відвідали ярмарок вакансій, виходили з  текою проспектів, брошур, обмінюючись враженнями. «Я навчаюсь на другому курсі факультету міжнародної економіки і менеджменту. Вкотре впевнилась,  що кожен предмет – важливий. Ярмарок надихає на здобуття знань», - вважає  Валерія Осадчук. «А мені хочеться спробувати себе у кількох спеціальностях, щоб визначитися, яка стане улюбленою», - підтримала однокурсницю Варвара Шайдецька. Любомир Камінський, випускник факультету фінансів, зараз обирає для себе варіанти стажування,  це  можливість й  заробітку й навчання.

А що важливо для роботодавців? Готовність претендентів на вакансії до інтенсивної роботи, можливість працювати над кількома проектами відразу, вільне володіння іноземною мовою. Втім, майже від усіх лунала фраза: «Звертаємо  увагу на студентів з палаючими очима, які прагнуть до постійного розвитку і лідерства».

Провідний фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою ЦСЗ Лариса Гуторова