Година з ректором19 Листопада 2014р.

Вісімнадцятого листопада у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана пройшла «Година з ректором» – вже традиційна для студентів КНЕУ зустріч, під час якої мають змогу поставити питання та отримати на них вичерпні відповіді від ректора КНЕУ А. Ф. Павленка.

У переповненому конференц-залі зібралося понад двісті охочих поспілкуватися з ректором. Анатолій Федорович поздоровив усіх присутніх з Міжнародним днем студента. Після цього ректор розповів, які зміни вже відбулися в університеті і на які слід чекати з наступного навчального року у зв’язку з прийняттям нового Закону «Про вищу освіту». Серед новацій: зменшення робочого тижня та навантаження для викладачів, збільшення вибіркової складової в навчальних планах – до 25% на розсуд студентів, та посилення ролі студентського самоврядування. Також йшлося про термін навчання в бакалавраті та магістратурі (4 та 1,5 роки відповідно) та графік зимових канікул – навчання у другому семестрі планують почати першого лютого. Як саме проходитиме навчальний процес – проводитимуться лекції чи студенти отримуватимуть завдання для самостійного опрацювання – буде відомо згодом.

Студенти виявили надзвичайну активність під час спілкування з ректором – потік питань не вщухав довго, й вони були дуже різноманітні, стосувалися як навчання, так і дозвілля. Насамперед кнеувців цікавив розклад зимової сесії, вивчення іноземних мов в університеті, Інтернет-провайдер у гуртожитках, відновлення роботи їдальні біля 2-го та 3-го корпусів, проблема паління поряд з корпусами, відновлення студентського квитка та безліч інших аспектів студентського життя. Слід зауважити, що жодне з поставлених студентами запитань не залишилося без відповіді.