Київський національний економічний університетімені Вадима Гетьмана

КНЕУ відсвяткував 115 років з дня заснування!29 Жовтня 2021р.

28 жовтня у конференц-залі Університету відбулось урочисте засідання Вченої ради з нагоди 115-річчя КНЕУ!

Наш Університет по праву називають головним економічним університетом країни, адже він завжди знаходиться в руслі ключових освітніх трендів та наукових інновацій, крокує вперед і досягає мети. Щороку стіни Університету приймають до себе розумних і креативних абітурієнтів, які згодом стають справжніми професіоналами, що працюють на благо людей і України, а також просувають бренд КНЕУ далеко за її межами!

У цей особливий день у конференц-залі КНЕУ зібралися не лише члени Вченої ради, а й почесні гості, які висловили свої привітання на адресу колективу Університету особисто та онлайн.

З вітальним словом до присутніх звернувся ректор Університету Дмитро Лук’яненко: «…заснований у 1906 році як Вищі комерційні курси, наш навчальний заклад динамічно розвивався та став потужним міжнародним брендом КНЕУ! Запорукою цього розвитку стали: інноваційний колектив, мотивовані студенти, готовність до трансформаційних викликів і здатність ефективно працювати». Ректор висловив найкращі побажання колективу КНЕУ, а також привітав з днем народження Анатолія Колота, проректора з науково-педагогічної роботи, для якого сьогодні – це подвійне свято! «Від імені колективу Університету бажаємо шановному Анатолію Михайловичу міцного здоров’я та невичерпної енергії!».
Дмитро Григорович також оголосив, що за видатні заслуги в галузі освіти і науки імениннику присуджено стипендію Кабінету Міністрів України. Вітаємо!

До урочистого засідання приєднався Перший віце-прем'єр-міністр України, міністр економіки Олексій Любченко: «Пишаюся тим, що належу до випускників КНЕУ, –зазначив він,– якість економічної освіти багато в чому визначає конкурентоспроможність і соціальний прогрес нашої держави. Україна потребує талановитих молодих людей і саме такі кадри готує Університет».

Державний секретар Міністерства освіти та науки України Сергій Захарін, також випускник університету, назвав КНЕУ флагманом вищої освіти, який з упевненістю дивиться в майбутнє.

Голова НКЦПФР Руслан Магомедову вітальній промові зазначив, що КНЕУ завжди дає можливість розвиватися і вчить бути лідером. Пан Магомедов також висловив надію щодо запровадження партнерської програми для навчання студентів та проходження практики на базі НКЦПФР.

Голова Ради НБУ Богдан Данилишин розповів, що Університет створював економіку держави дореволюційної доби і зараз продовжує бути джерелом професійних кадрів. Так у структурі Національного банку України в м. Києві понад половину співробітників навчалися в КНЕУ. Богдан Михайлович виконав поважну місію, вручивши Почесну грамоту колективу КНЕУ від імені Голови НБУ, а також пам’ятну монету, що була випущена до ювілею університету.

До вітань долучився і Василь Кремінь: «…шлях, який ви пройшли, свідчить про велику значущість навчального закладу в історії України», – наголосив президент Національної академії педагогічних наук України.

Вітання від Ради ректорів України висловив її Голова – Петро Куліков: «КНЕУ готує найпотужніших яскравих випускників».

Через засоби онлайнового зв’язку до урочистого засідання приєдналися:
- ректор Західноукраїнського національного університету Андрій Крисоватий: «Мудрі поради та вагома підтримка КНЕУ допомогли нашому університету стати престижним закладом вищої освіти. КНЕУ завжди вирізнявся особливим духом гуманізму, освіченості та культури, що дало можливість створити неповторну атмосферу народження чогось великого та нового»;
- ректор Харківського національного економічного університету Володимир Пономаренко подякував КНЕУ за те, що пліч-о-пліч наші університети йдуть шляхом розбуди економіки України, а авторитет головного економічного вишу впливає на наукову думку всієї України»;
- ректор Одеського національного економічного університету Анатолій Ковальову вітальному слові назвав КНЕУ лідером у  запровадженні сучасних технологій навчання: дуальної освіти, впровадженні таких актуальних тем, як штучний інтелект, управління базами даних тощо».

Щирі онлайн-вітання на адресу КНЕУ висловив керівний партнер «EY» в Україні, член Наглядової ради Університету та студентський омбудсмен Богдан Ярмоленко.
Свої побажання на адресу колективу КНЕУ висловили директор  Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи НАН, академік НАН України Елла Лібанова, а також віце-президент НАН України Сергій Пирожков.

Зі спеціальним привітанням виступив генерал-майор Євген Гороховський, начальник штабу командування Сил логістики України, він також вручив Дмитру Лук’яненку відзнаку «За заслуги перед Збройними Силами України» від Головнокомандувача Збройних Сил України. Під звуки «Козацького маршу» та гучні оплески ректор КНЕУ прийняв почесну нагороду.

Міжнародний блок привітань розпочався з виступу проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Віктора Чужикова, який оголосив вітання від міжнародних партнерів, адже КНЕУ плідно співпрацює з освітніми закладами 40 країн світу.

З відеовітанням до присутніх звернувся професор Університету Нью-Йорка (США) Грегорі Гарднер.

Особисто привітати наш Університет зі 115-ю річницею прибув ректор Мінгечаурського державного університету Шахін Байрамов.

У цей святковий день відбулося підписання меморандуму про співпрацю та партнерство з Мінгечаурським державним університетом (Азербайджан). Ректори обох університетів поставили свої підписи під документом та обмінялися подарунками.

 

Теплі вітання та слова вдячності виголосили успішні випускники, а нині стейкхолдери КНЕУ: прокурор Офісу Генерального прокурора Аліна Павлюк; начальник Управління планування та бюджетування  Державного центру зайнятості Ольга Купрій; доктор філософії, заслужений економіст України, випускник MBA, партнер та керівник податкової практики в RSM в Україні Людмила Демченко; Голова правління АТ «Українська біржа» Артемій Єршов; СЕО VodaUA, власник ФК «Тайгер Інвест» Дмитро Нікіфоров.

 

Наприкінці засідання виступили представники студентства: Голова САР КНЕУ Микола Кожеченковта представники команди ЕnactusКNEU, які висловили найщиріші вітання рідній аlma-mater!

На завершення всі учасники святкового засідання мали можливість насолодитися поетичним відеопривітанням від наших студентів під назвою «115 років життя»!

Дякуємо всім учасникам урочистого засідання - почесним гостям, партнерам, стейкхолдерам - за численні привітання!
VІVATКНЕУ!