Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Перспективи та якість вищої освіти26 Листопада 2018р.

У конференц-залі КНЕУ імені Вадима Гетьмана 26 листопада відбувся круглий стіл «Конституційний діалог: доступність та /або якість вищої освіти». Організаторами масштабного заходу, який викликав інтерес широких кіл,  є Конституційний суд України, Міністерство освіти і науки України та представники програми  USAID «Нове правосуддя».

«Саме система освіти формує людські цінності, пріоритети і національну свідомість, - наголосив у вітальному слові Голова Конституційного Суду України Станіслав Володимирович Шевчук. – Право на освіту гарантовано ст. 53 Конституції України. Нікому не можна відмовити у праві на освіту, і держава має створити можливості для реалізації цього права».

«Доступність і якість освіти не повинні бути суперечливими, а, навпаки,  взаємно доповненими», - акцентувала увагу учасників круглого столу міністр освіти і науки Лілія Михайлівна Гриневич. – Ми не можемо занижувати  вимоги вступу до вишів, що відбувається на конкурсній основі».

«Йдеться  насамперед про доступність якісної освіти», -  наголосив ректор КНЕУ Дмитро Григорович Лук’яненко. – Тому університети повинні бути готові до швидких змін, адже на наших очах відбувається цифрова трансформація, зникають професії, на які раніше був попит. Утім, освіта нині триває протягом всього життя».

Про гнучкість освіти до потреб суспільства розповів проректор з навчальної роботи національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Юрій Григорович Барабаш.

У жвавому обговоренні порушено питання державного замовлення, соціальної відповідальність ЗВО у підготовці студентів, таємного голосування при відборі завідувач кафедр.

 Віце-президент Національної академії правових наук України –керівник Київського регіонального центру Наталія Семенівна Кузнєцова присвятила свій виступ освітній та підприємницькій діяльності, зокрема взаємозв’язку і відмінностям.

З доповідями також виступили завідувач кафедри господарського права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Дмитро Вітольдович Задихайло; проректор з науково-педагогічної роботи Міжнародного гуманітарного університету Анатолій Федорович Крижановський, суддя Конституційного Суду України Олег Олексійович Первомайський.

Провідний фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою ЦСЗ Лариса Гуторова