Студентське самоврядування: важливі пропозиції17 Грудня 2020р.

У конференц-залі  КНЕУ відбулась робоча зустріч представників Української асоціації студентів, яка об’єднує 150 вищих навчальних закладів України.

У заході взяли участь голова комітету Верховної ради України комітету з питань, освіти науки та інновацій Сергій Бабак, голова підкомітету з питань освіти впродовж життя та позашкільної освіти Роман Грищук, президент УАС Андрій Калінін та в.о.голови ВП Київ, голова САР КНЕУ Владислав Щуцький. Чимало студентів підключилися онлайн.

• В умовах карантинних обмежень неможливо провести вибори, оскільки за Законом України «Про вищу освіту» органи студентського самоврядування обираються прямим таємним голосуванням. Тому ініціативна група вбачає реалізацію виборів через додаток «Дія».  Найближчим часом у комітеті Верховної ради України з питань  освіти науки та інновацій планується зустріч УАС з Міністром цифрової трансформації М.А. Федоровим та профільним заступником Міністра освіти та науки України А. М. Селецьким для обговорення шляхів реалізації цієї ініціативи.
  • Під час зустрічі  також обговорено діяльність Наглядових рад в університетах, роботу яких визнано неефективною. Запропоновано нові моделі їх формування. Питання залишається дискусійним, УАС чекає пропозиції  від студентів.
  •  Ще у 2017 році Асоціація спільно зі студентами України та Європейським союзом студентів розробила комплекс правок до статті 40 ЗУ «Про вищу освіту». Враховуючи реалії сьогодення, обговорено  важливість змін до цієї статті .
  •  УАС  створить групу студентських експертів, яка буде писати експертні висновки на законопроекти, що розглядатимуться в комітеті Верховної ради України з питань освіти, науки та інновацій.  Отже, думка студентів  буде враховуватись!