Унікальний захист кандидатської дисертації за участі двох наукових керівників – з України та Італії04 Грудня 2018р.

4 грудня у КНЕУ відбувся захист кандидатської дисертації «Формування високотехнологічних кластерів у біоекономіці ЄС».

Здобувач  - Роксоляна Зіновіївна Любачівська, директор Центру міжнародної академічної мобільності,  у 2015 р. - переможниця Всеукраїнського конкурсу наукових студентських робіт за напрямом «Актуальні питання співробітництва з Європейським Союзом».

Дисертація присвячена дослідженню формування високотехнологічних кластерів у біоекономіці Європейського Союзу в сучасних умовах інноваційного та технологічного прогресу. У роботі схарактеризовано засади та сучасні детермінанти функціонування високотехнологічних кластерів у біоекономіці та визначено методику ідентифікації їх ефектів. Проаналізовано регіональну модель розвитку біотехнологічних кластерів,  запропоновано необхідні напрями імплементації європейського досвіду у кластеризації біотехнологічного сектору України.

«Захист цієї дисертації для КНЕУ унікальний, уперше з двома науковими керівниками – це доцент нашого університету Світлана Іванівна Ткаленко та доктор філософії СІКА Едгардо (Університет Фоджа, Італія)»,  - наголосив ректор КНЕУ Дмитро Григорович Лук’яненко.

«Студенткою Роксоляна була в Італії, за програмою обміну студентами. Я був вражений її здібностями і ставленням до наукових досліджень, - сказав СІКА Едгардо.  - У співавторстві ми написали дві наукові тези. Роксоляна Любачівська обрала актуальну тему, це хороший старт для подальших наукових здобутків».

Провідний фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою ЦСЗ Лариса Гуторова