Відповідальне лідерство – шлях до успіху!02 Червня 2018р.

31 травня в стінах ДВНЗ «Київський національний економічний університет  імені Вадима Гетьмана» було проведено завершальний етап ІІ апробації освітнього проекту «Відповідальне лідерство – шлях до успіху».

З 14 квітня по 31 травня2018 року з ініціативиДВНЗ «КНЕУ ім. В. Гетьмана», під патронатом Міністерства освіти і науки України, за участі Всеукраїнської ліги старшокласників близько 50 лідерів шкільного самоврядування Дитячого парламенту Дарницького району міста Києва отримали перші практичні знання з шести модулів: «Психологія лідера», «Ораторське мистецтво», «Publicrelationsта соціальні дослідження», «Основи юридичних знань», «Політична освіта» та «Бізнес-лідерство».

До учасників заходу з вступним словом звернувся ректор Університету, професор Дмитро Григорович ЛУК’ЯНЕНКО, який наголосив на необхідності розвитку лідерських якостей та ролі лідера в будь-якому колективі, сфері життя. Серед запрошених почесних гостей був громадський діяч із досвідом розвитку учнівського та молодіжного самоврядування, відзначений за реалізацію державної молодіжної політики Міністерством молоді та спорту, керівник Національної дитячої ради при Уповноваженому Президента України з прав  дитини Миколи КУЛЕБИ – Вікторія ШЕВЦ, яка зазначила, що саме виховання молодіжних лідерів сьогодні є необхідною складовою становлення могутньої української держави.

Вітальне слово мав також координатор проекту на рівні Університету, декан факультету економіки та управління Олександр Володимирович ВОСТРЯКОВ, який висловив вдячність лідерам за їхнє прагнення змін та закликав зробити в подальшому свідомий вибір під час визначення професії.

Згодом слово взяв головний ініціатор проекту, президент Миколаївської обласної організації лідерів молодіжного самоврядування «Молодь – майбутнє нації», в.о. голови Студентської академічної ради Університету – Євгеній НОТЕВСЬКИЙ. Завдяки ініціативі та масштабній роботі студента другого курсу факультету економіки та управління Є.Нотевського було організовано та проведено проект, на якому близько п’ятдесяти лідерів протягом п’яти тижнів сумлінно відвідували заняття названих  модулів. Слухачі проекту формували вироблення навичок ефективної взаємодії у колективі, опанували базові знання зі стрес-менеджменту та віднайшли шляхи подолання конфліктів, ознайомилися з основами публічного виступу, з основами тактики маніпулювання та навчилися використовувати жести як механізм впливу на аудиторію, розглядали соціальні технології як механізм впливу на поведінку людей та ефективність прийняття рішень, створювали партії, розглядали політичне лідерство як вищий рівень лідерства у суспільстві,вивчали  положення «Конвенції про права дитини» як основу лідерського омбудсменства, нормативно-правові акти, що необхідно знати сучасним молодіжним лідерам, секрети ефективного бізнес-лідерства та робочі комунікації.

Найбільш цікавою частиною заходу видалася презентація робіт учасників. Кожен міг порушити важливе для нього питання. Особливо приємним для лідерів став зворотній зв'язок від Ректора, який у креативній формі надавав рекомендації та висловлював свої захоплення. Усі вони доклали максимум зусиль, аби їхній проект був найкращим. Звичайно ж, є над  чим працювати, але це лише початок.

Сертифікати за участь у проекті «Відповідальне лідерство – шлях до успіху» отримали усі лідери, котрі пройшли базові модулі з прослуханих дисциплін. Також сертифікатами нагороджено експертів проекту: Юлія Олексіївна МАТВІЄНКО («Психологія лідерства»), Богдан Валерійович ІЛЬЧЕНКО, Оксана Борисівна ГАЄВСЬКА, Юлія Марсумівна ГАЛУСТЯН, Катерина Сергіївна ПІДДУБНА, Оксана Володимирівна ПАНЬКОВА та Марія Андріївна ЛИСЕНОК («Public relations та соціальні дослідження»), Лариса Степанівна КОЗЛОВСЬКА, Наталія Леонідівна КРАСНОПОЛЬСЬКА, Ірина Арнольдівна ЯРОШЕВИЧ, Наталія Іванівна ЛІСНЯК та Тетяна Анатоліївна КУМЕЙКО («Ораторське мистецтво»), Лілія Петрівна МАКАРЕНКО («Політична освіта»), Людмила Олександрівна КОЖУРА, Світлана Юріївна ЗАДЕРЕЙКО та Аліна Вікторівна БОГДАНЕЦЬ («Основи юридичних знань»), Олена Володимирівна ШАТІЛОВА, Віталій Ярославович ПАЗДРІЙ та Оксана Володимирівна МЕЛЬНИК («Бізнес-лідерство»). Подяки за активну участь у проведенні проекту, відданість студентському самоврядуванню та за самовіддачу задля розвитку університету видано студентам І курсу факультету економіки та управління Владиславу СТЕПЕНКУ, Максиму УДОЧКІНУ, Анастасії БОНДАРЕНКО, Ларисі ГОЛОВЧЕНКО, Маргариті ПАЛАМАРЧУК, а також студенткам І курсу факультету маркетингу Яні ЧЕРГИНЕЦЬ та Катерині ГОЛОВАЧУК.

Сподіваємося, що цей проект тільки набирає обертів, і за кілька місяців до нього буде залучено набагато більше учасників. А нашим лідерам бажаємо побільше ідей, сил та успіхів у подальшій роботі.

Яна ЧЕРГИНЕЦЬ,

студентка І курсу, факультету маркетингу,