Зустріч Інни Совсун з представниками органів студентського самоврядування та студентських профспілок України в КНЕУ25 Грудня 2014р.

25 грудня в конференц-залі ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» відбулася зустріч представників органів студентського самоврядування, а також первинних профспілкових організацій вищих навчальних закладів України III-IV рівнів акредитації із Першим заступником Міністра освіти і науки України Інною Романівною Совсун.

Зустріч на тему «Студентське самоврядування: проблеми та шляхи розв’язання» пройшла в формі конструктивного діалогу. Одним з основних питань, які обговорювались, було створення нової моделі реформування стипендіальних виплат, де будуть окреслені нові принципи отримання стипендій. Також увагу було приділено посиленню роботи студентських самоврядних організацій, що буде охоплювати не лише вирішення локальних проблем ВНЗ, а й покращення якості освіти.

На зустрічі відбувся обмін досвідом між студентськими самоврядними організаціями ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана», а саме Студентською Академічною Радою, Первинною профспілковою організацією студентів та аспірантів та Науковим студентським товариством. Після цього Інна Совсун відповіла на запитання студентів.

Такі питання, як оздоровлення студентів, пільговий проїзд на сьогоднішній день потребують реформування, але для його здійснення необхідно вивчити закордонний досвід, обговорити з представниками студентських організацій та прийти до оптимальної моделі для впровадження в Україні в умовах сучасних реалій.

З боку студентства надійшло дуже багато пропозицій до Міністерства освіти і науки України, які заплановано оформити у вигляді протоколу та направити до розгляду з наступних питань: використання бюджетних коштів на самоврядування,  забезпечення фінансування виїзної практики для студентів, механізм правильного вибору вибіркових дисциплін, залучення роботодавців до формування навчальних планів та програм, створення студентської ради при міністерстві та покращення каналів комунікації між студентами і владою тощо.

Також було прийнято рішення дати більш поглиблені відповіді на зазначені питання на наступній зустрічі.