Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

2017 рік

 
«ПАРАДИГМА ЛОКАЛЬНОГО ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ В ЕКОНОМІЦІ ЄС»
 

ФЕДІРКО ОЛЕКСАНДР АНАТОЛІЙОВИЧ        
Дата захисту: 19.12.2017     
Науковий консультант: д.е.н., професор Чужиков Віктор Іванович

Систематизовано та обґрунтовано методологічні засади новітньої парадигми локального інноваційного розвитку в умовах мережевізації глобальної економіки. Досліджено методологічну сутність, детермінанти та методики параметральної ідентифікації локалізації інноваційної діяльності в економічній системі Європейського Союзу. Розкрито кількісні і якісні характеристики моделей територіальної концентрації інноваційної діяльності в ЄС. Проаналізовано конкурентні позиції ЄС у глобальному технологічному просторі, охарактеризовано сучасні тренди секторальної кластеризації економік країн-членів ЄС, оцінено потенціал технологічного лідирування європейського бізнес-сектору. Особливу увагу зосереджено на аналізі дифузії механізмів ринкового саморегулювання з мережевою кооперацією у сфері наукових досліджень та інноваційних розробок. Ідентифіковано переваги сучасної комплементарної моделі регіональної інноваційної політики ЄС, селектовано ефективні механізми та інструменти регулювання наукової та інноваційної сфер. Обґрунтовано стратегічні напрями співробітництва ЄС з європейськими країнами- партнерами у сфері науково-інноваційного розвитку. Досліджено потенціал інноваційної кластеризації економіки України та розроблено поліструктурну інституційну модель політики локального інноваційного розвитку в Україні в умовах конвергенції з ЄС.

Автореферат

 
«ФОРМУВАННЯ ГЛОБАЛЬНОЇ СИСТЕМИ МОТИВАЦІЇ СТАЛОГО НИЗЬКОВУГЛЕЦЕВОГО РОЗВИТКУ»
 

Гайдуцький Іван Павлович
Дата захисту: 08.06.2017
Науковий консультант: д.е.н., професор Войтко Сергій Васильович

У дисертації поглиблено теоретичні та методологічні засади синергетичної імплементації екологічної імперативності та глобалізаційної домінантності в національних і міжнародних системах і механізмах мотивації та інвестування сталого низьковуглецевого розвитку. Обґрунтовано недосконалість та контрпродуктивність національних, обмеженість та консервативність міжнародних систем мотивації та інвестування сталого низьковуглецевого розвитку, а також дуалістичність політики бюджетного субсидування енергетики та псевдоекологічність фіскальних механізмів мотивації енергоконверсії економіки. Сформульовано концептуальні положення авторської інституціональної моделі створення глобальної системи мотивації сталого низьковуглецевого розвиту, яка включає: глобальний антивуглецевий фонд, глобальний антивуглецевий податок, міжнародні антивуглецеві санкції, комплексну оцінку низьковуглецевості пріоритетності інвестування національних економік, мультиплікативний механізм енергоконверсійної мотивації приватного капіталу, проектні механізми співінвестування низьковуглецевого розвитку.

Автореферат

 
«СТОЛИЧНІ МЕГАПОЛІСИ В ГЛОБАЛЬНІЙ ЕКОНОМІЧНІЙ СИСТЕМІ: РОЗВИТОК І ФАКТОРИ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ»
 

Крамаренко Руслан Михайлович
Дата захисту: 20.01.2017
Науковий консультант: д.е.н., професор Галенко Оксана Миколаївна

Узагальнено методологічні засади дослідження конкурентоспроможного розвитку столичного мегаполіса в умовах глобалізації. Обґрунтовано еволюційні етапи трансформації міст-столиць та дана їх міждисциплінарна ідентифікація як суб’єктів міжнародних конкурентних відносин. Визначені парадигмальні підходи до ідентифікації якості розвитку креативного міста, зокрема через дослідження гравітаційних процесів концентрації людського капіталу, секторальної трансформації столичних міст та їх креативізації. Проаналізовані особливості європейської моделі підвищення конкурентоспроможності столичних міст у регіональній ієрархії Європейського Союзу. Висвітлено вплив екзо- та ендогенних факторів на розвиток європейських міст, характер столичної локалізації європейської економіки, а також виявлено національні та наднаціональні регуляторні механізми розвитку столичних мегаполісів. Проведено структурну ідентифікацію Києва в європейській економічній моделі розвитку мегаполісів, виявлено особливості позиціювання української столиці, проаналізовано напрямки структурної трансформації міста та характер його креативної модернізації. Розроблено концептуальні основи стратегії міжнародного розвитку Києва, що передбачає швидку модернізацію його інфраструктури, запровадження ефективних механізмів підвищення міжнародної конкурентоспроможності

Автореферат