Як подати заяву про апеляцію

Якщо ви на екзамені отримали оцінку, яка вас не задовольняє, то ви можете написати заяву про апеляцію.

Головне завдання апеляційної процедури — подолання елементів суб’єктивізму при оцінюванні знань студентів, уникнення непорозумінь і спірних ситуацій, створення найсприятливіших умов для розвитку та реального забезпечення законних прав і інтересів людини, що навчається.

Студенти мають право подавати апеляцію на будь-яку отриману підсумкову оцінку «незадовільно», «задовільно», «добре», або за шкалою ECTS (від «F» до «В»), що виставлена з навчальної дисципліни, формою контролю з якої є екзамен.

Оцінки, отримані здобувачами вищої освіти при складанні кваліфікаційного екзамену або захисту кваліфікаційної бакалаврської / магістерської роботи, апеляції не підлягають. У цьому випадку всі спірні питання вирішуються екзаменаційною комісією з атестації.

Апеляція здобувача щодо оцінки його знань подається в деканат факультету / директорат навчально-наукового інституту, в якому навчається здобувач,  особисто в письмовій формі за зразком наведеним нижче не пізніше наступного робочого дня після оголошення оцінки. Подана апеляція реєструється в спеціальному журналі секретарем апеляційної комісії.

Апеляція має бути розглянута на засіданні апеляційної комісії упродовж двох робочих днів після її подання. За бажанням здобувача, що подав апеляцію, він може бути присутнім при розгляді своєї
заяви.

Апеляційна заява не розглядається у разі порушення строків її подання, засвідчене екзаменатором використання на екзамені здобувачем вищої освіти сторонніх (недозволених) джерел інформації (в тому числі підказувань).

Більш детальна інформація про апеляцію подана у Положенні про апеляцію результатів підсумкового контролю знань у формі екзамену в Державному вищому навчальному закладі «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» (наказ 335 від 31.08.2020 р.), яке розміщене на сайті Університету – сторінка Доступ до публічної інформації.

Зразок заяви про апеляцію

Остання редакція: 05.07.23