Як дотримуватись Work-life balance26 Серпня 2021р.

#статті_перспектива
Як дотримуватись Work-life balance

Все добре в міру. Багато сучасних офісних працівників забувають про цю прописну істину. Одні з головою пірнають у трудоголізм, вважаючи, що постійні перероблення, перекуси на ходу та недосипання призведуть до якнайшвидшого успіху. Інші навпаки: приділяють роботі мінімум часу, вважаючи, що «протирання штанів» в офісі з часом не призведе до негативних наслідків.

1️⃣ Дотримуйтеся концепції восьми ролей. Щоб людина відчувала баланс, вона повинна поставати в повсякденному житті не більш ніж у восьми іпостасях. Наприклад, це може бути: син, брат, чоловік, батько, офіс-менеджер, особистий помічник, водій, футболіст. Кожна додаткова роль змушує психіку «перегріватися», що негативно позначається на продуктивності і загальному самопочутті.
2️⃣ Делегуйте. Навіть якщо у вас немає прямих підлеглих, просіть про допомогу. Не варто геройствувати, інакше з часом це вилізе боком.
3️⃣Скажіть «ні» фантомним перервам. Посидіти 10 хвилин в соціальних мережах між виконаннями робочих завдань – це ніякий не відпочинок. По-перше, заради такої марної справи ви втрачаєте робочий настрій і потім його знову потрібно знаходити. По-друге, під час такого «відпочинку» ви відчуваєте тиск, можливо, навіть почуття провини, вплив прокрастинації. Це посилює вигоряння.
4️⃣ Не дозволяйте покласти на себе всю роботу. Найчастіше так роблять або завзяті кар'єристи, або новачки. Вони беруть всі доступні завдання, щоб вислужитися перед начальством і довести свою цінність. Працюйте рівномірно. А якщо на вас насильно намагаються покласти тисячу завдань, поговоріть з начальством.

Бажаємо вам не втрачати баланс і насолоджуватися як роботою, так і особистим життям!