Як зробити правильний вибір професії14 Липня 2021р.

#статті_перспектива
 Як зробити правильний вибір професії

Порівняйте інтереси з майбутньою спеціальністю
Для цього потрібно виписати абсолютно всі свої захоплення на аркуш паперу: подобається доглядати за тваринами, пояснювати складні теми іншим, прибирати в будинку, готувати їжу, вчити нові мови, програмувати і т. д.
Після потрібно зіставити свої інтереси з професіями. Поруч з кожним захопленням повинен бути список професій: ветеринар, зоолог, кінолог, учитель, вихователь, майстер клінінг-компанії, кухар, кондитер, перекладач, викладач, програміст, розробник додатків і комп'ютерних ігор тощо.
Тепер зі списку потрібно викреслити ті, які не викликають інтересу з яких-небудь причин. Коли перелік стане невеликим, потрібно проаналізувати свої професійні якості і зіставити їх з рештою професій.

Не орієнтуйтеся тільки на престиж і актуальність
Вибирати професію тільки за критерієм, актуальна вона зараз чи ні, неправильно. Багато хто аналізує статистику затребуваних спеціальностей і вибирає зі списку те, де зарплата найвища. Але ситуація на ринку змінюється дуже часто. Нещодавно всі хотіли бути космонавтами, потім - менеджерами, а нині - блогерами. Орієнтуватися треба ще й на свій творчий хист, а не тільки на престижність професії.

Дивіться глибше
Нагледівши кілька професій, дізнайтеся чим реально доведеться займатися. Дитина мріє про кар'єру співака і марить про славу, але не уявляє, наскільки нудними можуть бути гастролі, щоденні репетиції, записи і т. д. Кожна спеціальність має свої недоліки і краще дізнатися про них заздалегідь.

Ідіть своєю дорогою
До порад батьків можна прислухатися, але думати треба своєю головою. Багато тат і мам прагнуть реалізувати в нащадках свої нездійснені мрії і надії. Але у кожної дитини є свої бажання, про які вона і повинна думати в першу чергу. По стопам мами, тата, бабусь, дідусів потрібно йти тільки за власним бажанням.

І пам'ятайте, якщо обрана професія не буде приносити задоволення, ви завжди можете її змінити.