Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Спецпроєкт КНЕУ "Герої серед нас" : Роман Омельченко16 Лютого 2023р.

Роман Володимирович Омельченко: «Хочу знову викладати…»

Роман Володимирович Омельченко, випускник КНЕУ 2000 року, викладав дисципліни «Креативний менеджмент» і «Глобальна економіка» на кафедрі міжнародного менеджменту факультету міжнародної економіки та менеджментусКНЕУ; доцент, кандидат економічних наук. У доробку монографія «Інноваційна складова структурних реформ у формуванні глобальної конкурентоспроможності», понад 60 наукових та науково- методичних праць. Нині - солдат 54-ї окремої механізованої бригади імені гетьмана Івана Мазепи, Указом Президента України нагороджений державною бойовою нагородою - медаллю «За військову службу Україні».

Романе Володимировичу, як змінилося Ваше життя після нападу росії на Україну?

- Військового досвіду я не мав, та відразу, 24 лютого, після нападу росії на Україну, прийняв для себе рішення піти захищати свою країну та рідне місто. Вже наступного дня було бойове «хрещення» в районі столичного Берестейського мосту. Потім були гарячі бої в районі Бахмута, Слов`янськ, Соледар…

- Як студенти відреагували на Ваше рішення?

Я порадив, до кого звертатися за консультацією, щоб успішно завершити навчальний рік. Від студентів надходили теплі слова підтримки, особливо багато писали в перші дні війни. Вважаю, студентам зараз важливо здобувати знання, успішно навчатися, щоб потім відбудовувати Україну.

Що Вам допомагає підтримувати моральний та бойовий дух?

Є така фраза: якщо не ми, то хто ж? А ще пригадую іноземних побратимів, які допомагають здобувати перемогу. Французи, бразильці, британці, з якими я познайомився, розповіли, перше, що в них запитують - чому вони сюди приїхали. Відповідають: «Побачили велику несправедливість у нападі росії на Україну». На позиції немає дня і немає ночі… Під час штурму, буває важко доставити їжу, не вистачає води, інколи пили воду з калюж,кип`ятили…

Коли випадає вільна година, чим займаєтесь?

Дзвониш дружині, що все впорядку. Чистиш зброю, потім миєшся, відсипаєшся. Походити поміж людей – теж розвантаження. Підгодовуємо бездомних собак, котів. До слова,коли отримав бойове поранення, одна собака терлася о поранену ногу, неначе забирала біль…Інколи треба допомогти на кухні, дрова поколоти. Хтось вивчає зброю, хтось читає, здебільшого спеціальну літературу щодо військової тактики. Я переосмислюю вчення Вернадського про Ноосферу; перечитую, з точки зору військового досвіду,Ярослава Гашека «Пригоди бравого вояка Швейка».

Романе Володимировичу, про що мрієте після війни? Чи продовжите займатися викладацькою діяльністю?

Мрію, щоб наші діти не воювали… Війна змінює погляди на життя. Хочу знову викладати, але більш з практичної точки зору,маючи навички управління і поведінки в нестандартних та екстремальних ситуаціях.

Чи маєте життєве кредо?

Все що не робиться, робиться на краще!