28 КВІТНЯ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ!28 Квітня 2023р.

У 2023 році Всесвітній день охорони праці за пропозицією Міжнародної організації праці проводиться під девізом:

«Безпечне та здорове робоче середовище – основний принцип та право на роботі».

В Україні День охорони праці запроваджено з метою привернення уваги суспільства, суб’єктів господарювання до питань охорони праці та запобігання нещасним випадкам на виробництві.

Відповідно до офіційної статистики у 2022 році на виробництві постраждало більше 3000 працівників, у тому числі загинули на робочих місцях 520 осіб.

Тисячі підприємств продовжують функціонувати в умовах воєнного стану, при цьому втрати внаслідок війни та повномасштабного російського вторгнення в Україну збільшуються, у тому числі внаслідок загибелі працівників на робочих місцях під час виконання трудових обов’язків.

Працівники критичної інфраструктури, медичної сфери, працівники, які забезпечують населення продуктами харчування, надають комунальні та інші вкрай важливі послуги, та забезпечують військову інфраструктуру, вимушені працювати в екстремальних умовах, інколи з ризиком для власного життя.

Внаслідок воєнних дій (ракетні та повітряні обстріли, підрив на вибухових предметах) страждають як військові так і цивільне населення України, в тому числі і здобувачі освіти та працівники закладів освіти, серед здобувачів освіти діти шкільного віку, підлітки та молоді люди.

На жаль наша Держава, яка змушена захищатися від агресора, який чисельно та економічно міцніший від нас, не може під час війни належним чином забезпечити вирішення питань пов’язаних з охороною праці.

Що можемо зробити в плані забезпечення охорони праці ми, кожен з нас особисто, чим можемо допомогти в такий складний час нашій Державі?

Найменше – знати правила та дотримуватися правил безпеки на виробництві, в побуті, під час повітряної тривоги, під час інших надзвичайних ситуаціях пов’язаних з військовими діями, або подіями що можуть загрожувати нашому життю або здоров’ю.

Дбати про особисту безпеку та здоров’я, здоров’я оточуючих людей.

Знати і виконувати вимоги нормативних актів з охорони праці, інструкцій з охорони праці, правил поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва.

На інформаційному порталі Держпраці,ДСНС України,МОН України, на веб-сайті КНЕУ ім. В. Гетьмана, на сторінці відділу охорони праці та відділу з питань цивільного захисту , розміщено рекомендації, як працювати безпечно в  умовах війни, пам’ятки та інструкції. Рекомендуємо під час Тижня охорони праці ознайомитися з тим матеріалом, який Вас зацікавить.

В рамках проведення заходів з відзначення Дня охорони праці МОН України пропонує 28.04.2023 року всім долучитися до вшанування пам’яті працівників, які загинули на виробництві в мирний час та під час воєнного стану.

Організація безпечних та нешкідливих умов праці, виконання правил безпеки є першочерговим завданням як керівників так і працівників.

Пам’ятаємо про це!

Інформаційне повідомлення підготовлено

відділом охорони праці КНЕУ ім. В. Гетьмана

на виконання листа МОН №1/5420-23 від 18.04.2023.