Наукова конференція19 Вересня 2012р.

18 вересня 2012 року за ініціативою Київського національного економічного університету імені В. Гетьмана та Регіонального представництва ім. Фрідріха Еберта в Україні та Білорусії відбулась наукова конференція «Соціальні наслідки підписання Угоди про асоціацію та Угоди про Поглиблену зону вільної торгівлі між Україною і ЄС: освіта та система охорони здоров’я». У роботі конференції взяли участь представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства освіти, науки, молоді та спорту України, Міністерства охорони здоров’я України, НУО, провідні науковці, профспілки та міжнародні організації.

Експертами конференції були ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені В. Гетьмана» та Інститут демографії та соціальних досліджень ім.  М.В. Птухи НАН України.

Відкривав конференцію ректор ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені В. Гетьмана» академік А.Ф. Павленко. Також вступне слово проголосили завідувач кафедри європейської інтеграції професор В.І. Чужиков та директор Регіонального представництва Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні та Білорусії Урсула Кох-Лаугвітц.

Директор Інституту вищої освіти КНЕУ Л.Л. Антонюк та модератор конференції В.І. Чужиков виступили з презентацією на тему «Українська система вищої освіти в контексті європейської інтеграції», яка викликала жваве обговорення учасників конференції. Доповідь виконавчого директора Ради з конкурентоспроможності України В.О. Юзби була присвячена проблемі ролі вищої освіти в інноваційній моделі розвитку України.

Інститут демографії та соціальних досліджень ім.  М.В. Птухи НАН України презентував професор В.М. Новіков з аналізом «Вплив імплементації Угоди про асоціацію та Угоди про Поглиблену зону вільної торгівлі між Україною та ЄС на сферу охорони здоров’я». Крім вищезазначених доповідачів, слово мали й інші учасники конференції. Кожна доповідь не залишила байдужим жодного учасника та  викликала жваву дискусію.

Слід зазначити високий рівень організації та проведення конференції, за результатами якої було започатковано нові, перспективні напрямки спільних досліджень.