До дня народження Вадима Гетьмана12 Липня 2023р.

У 2005 р. Київському національному економічному університету було присвоєне ім’я визначного українського економіста, творця національної грошової одиниці України, архітектора її банківської системи Вадима Петровича Гетьмана. Він був фінансистом, політиком, Героєм України!

Саме сьогодні, 12 липня, згадуємо  цю непересічну особистість!

Народився Вадим Петрович 12 липня 1935 року в селі Снітин Лубенського району на Полтавщині в родині сільських вчителів-філологів. У 1956 року закінчив Київський фінансово - економічний факультет, кандидат економічних наук. Упродовж 1959-1973 рр. працював на Запоріжжі, де пройшов шлях від кредитного інспектора до голови планової комісії Запорізького облвиконкому. З 1975 року — перший заступник голови Державного комітету УРСР з цін. З 1987 року — голова правління Агропромислового банку УРСР (згодом — банк «Україна»), де перебував до березня 1992 року. У 1990-1994 рр. - депутат Верховної Ради України. У березні 1992 року обраний головою правління Національного банку України. Під час його головування в НБУ було розпочато формування стабілізаційного фонду національної грошової одиниці України, створено єдиний розрахунково-касовий центр НБУ, здійснено перехід на розрахунки з державами СНД через коррахунки, відкриті НБУ. З іменем Вадима Гетьмана пов’язані виготовлення і створення власного сучасного виробництва національної грошової одиниці – гривні, на перших паперових знаках якої стоїть його особистий підпис; вступ України до МВФ, Світового банку, ЄБРР, створення Української міжбанківської валютної біржі.

Вадим Гетьман брав безпосередню участь у творенні ключових документів української державності – Декларації про державний суверенітет України, Акту проголошення незалежності України, Конституції України; автор і співавтор Законів України «Про економічну самостійність Української РСР» (1990), «Про ціни і ціноутворення» (1990), «Про банки і банківську діяльність» (1991).

Трагічна смерть обірвала життя Вадима Гетьмана 22 квітня 1998 року. У 2005 році за визначні особисті заслуги перед Українською державою у створенні національної фінансової системи, становленні та розвитку банківської справи і валютно-фінансового ринку, плідну громадсько-політичну діяльність удостоєний звання Герой України.

Ми пишаємось, що працюємо та навчаємося в Київському національному університеті імені Вадима Гетьмана. Серед випускників – багато знаних особистостей, які достойно
продовжують справу Вадима Петровича та працюють на розвиток України.