Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Як запобігти плагіату03 Квітня 2019р.

Круглий стіл  «Доброчесність в сучасному академічному середовищі: правові і технологічні аспекти», що відбувся 3 квітня у  конференц-залі КНЕУ спільно з компанією Plagiat.pl, зібрав десятки представників вищих навчальних закладів та наукових установ  України.

«Серед інновацій вищої освіти – академічна доброчесність, повага до інтелектуальної власності, - зазначив у вітальному слові ректор КНЕУ Д. Г. Лук’яненко. – Важливо мати культуру цитування: використовуючи чуже, зробити свій крок, внести щось нове».

Державний експерт експертної групи з питань нормативно-правового забезпечення вищої освіти і освіти дорослих  директорату  вищої освіти і освіти дорослих МОН України О. В. Врублевська наголосила на потребі оновлення законодавчої бази.

«За статистикою, наявність плагіату спостерігається у 50 відсотках дисертацій соціально-гуманітарного напряму. Найменший відсоток - у дисертаціях з математики, фізики, - повідомив  головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, консультант Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, судовий експерт Г.О. Андрощук. – Треба чітко врегулювати законодавство. Так, скажімо, чи можна вважати плагіатом використання уривків із власного твору чи статті, якщо вони були написані понад 20-30 років?» 

Виконавчий директор Plagiat.pl Тахмазов Алі розповів про досвід польських ВНЗ щодо процедури перевірки та оцінки плагіату: «У Польщі з 2015 р. всі студентські роботи перевіряють на його наявність. Відповідні брошури з рекомендаціями пропоную розробити й для українських студентів». З доповіддю також виступила менеджер по роботі з ключовими клієнтами Plagiat.pl, WarsawАнна Еджейчак.

Завідувач сектором ДНУ «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації» Н. В. Богатель інформувала, що у відкритому доступі України 1831 наукове фахове видання, і порадила, як краще орієнтуватися у виборі необхідної інформації.  

Директор Центру науки та інновацій КНЕУ Я. М. Столярчук та завідувач відділу координації та моніторингу періодичних видань Центру О. О. Євдоченко розповіли про досвід КНЕУ у боротьбі з плагіатом.

Провідний фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою ЦСЗ Лариса Гуторова