Богдан Гаврилишин «Можливості економічного прориву України»06 Грудня 2012р.

Співзасновник всесвітнього економічного форуму в Давосі, дійсний член Римського клубу, член Світової академії мистецтва та науки, академік Міжнародної академії менеджменту, доктор економіки університету Женеви та засновник Міжнародного інституту менеджменту (м.Київ), консультант держав та міжнародних компаній - Богдан Гаврилишин - 4 грудня 2012 року відвідав КНЕУ із спеціальною лекцією «Можливості економічного прориву України». Організатор заходу - Наукове студентське товариство КНЕУ за підтримки Благодійного фонду «Богдана Гаврилишина».

Лекцію з відомим вченим економістом відвідали багато студентів та викладачів не тільки з нашого університету, а й з інших вузів Києва. Представив Богдана Гаврилишина проректор з науково-педагогічної роботи Олексій Іванович Олексюк, який привітав поважного гостя від імені адміністрації та ректора університету.

Приділивши незначну долю часу своїй біографії, Богдан Дмитрович перейшов безпосередньо до лекції. Економіст зазначив, що можливість економічного прориву буде тільки після повної трансформації України. Кардинальної перебудови структури і всіх органів державної влади, економічної системи та соціальної сфери (наука, освіта, охорона здоров‘я). На яку Україну повинна змінитись держава? В якій будуть 4 риси - політична свобода, економічний добробут всього населення, соціальна справедливість та нормальне співжиття з біосферою. Яким чином? Вчений вбачає одним з виходів вивчення структури країн, в яких є ці 4 характеристики. Таких країн, на його думку, лише 6: Австрія, Німеччина, Норвегія, Польща, Швейцарія, Швеція. Б.Гаврилишин підкреслив, що мав змогу пожити в багатьох країнах світу й проаналізувати досвід правління в цих державах. Хто зробить таку трансформацію? Нова генерація (20-35 років). Чому вони? Україна тривалий час була закрита для світу. В сучасності ситуація значно змінилась, саме молоді люди володіють іноземними мовами, знають сучасні інструменти праці, багато хто побував в різних куточках світу, при цьому вони не втратили патріотичність та чесність.

В ході співпраці між Науковим студентським товариством КНЕУ та керівництвом Благодійного фонду «Богдана Гаврилишина» обумовлено можливість навчання закордоном та вивчення успішного іноземного досвіду для активних студентів КНЕУ. Фонд надаватиме поради (див. додаток), допоможе контактами, профінансує вивчення, особливо подорожі. В подальшому НСТ буде здійснювати інформаційне розповсюдження проектів спільно з БГФГ для активної студентської молоді.

Благодійним фондом «Богдана Гаврилишина» було передано в бібліотеку КНЕУ примірники книг «До ефективних суспільств. Дороговкази в майбутнє» та книга спогадів «Залишаюсь українцем», які можна також завантажити в електронному варіанті на сайті БФБГ (http://bhfoundation.com.ua). В завершенні спілкування із студентами КНЕУ, Богдан Гаврилишин зазначив, що пройшов в житті все – від харчування із смітника до найдорожчих бенкетів. Але головне – це мрія! Починайте від мрії, це перетвориться на візію, що згодом стане бізнес-планом.

Переглянути фото з лекції.

Прес-служба НСТ КНЕУ.